Հայաստանի սահմաններին տեղի ունեցողը կարող եք կոչել ամեն ինչ, բայց ոչ սահմանազատում. Արթուր Խաչատրյան (Տեսանյութ)
21/05/2024 10:21
Այն ամենը, ինչ այսօր տեղի է ունենում Հայաստանի սահմաններին, կարող եք կոչել ամեն ինչ, բայց ոչ սահմանազատում, այս մասին ԱԺ-ում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը։
Նրա խոսքով՝ իշխանությունները սահմանազատումից առաջ սկսեցին տրագիկոմեդիկ մակդիրներ դնել՝ ժամանակավոր սահմանազատում, պիլոտային սահմանազատում, բայց այն, ինչ երեկ տեղի ունեցավ, «մանր ջեբկիրություն է»։
«Այս իշխանությունները, ի վնաս մեր հայրենակիցների, սխալվել են կադաստրի քարտեզները գծելով, սխալվեիք, մի հարյուր մետր էլ Ադրբեջանից ավելի վերցնեիք, թե՞ վախենում եք, սխալվեիք, սահմանազատումը Ջերմուկից սկսեիք, թե՞ վախենում էիք, կամ էլ ընդունեք, որ մանր գողություն եք անում»,- նշեց Խաչատրյանը։

Артур Хачатрян: То, что происходит на границах Армении, можно называть как угодно, но только не демаркацией (Видео)
21/05/2024 11:12
То, что происходит сегодня на границах Армении, можно назвать чем угодно, но только не демаркацией, заявил об этом в Национальном Собрании депутат фракции "Армения" Артур Хачатрян.
По его словам, перед демаркацией границы власти начали ставить трагикомические прилагательные: временная демаркация границы, пилотная демаркация границы, а то, что произошло вчера, - это "мелкая карманная кража".
"Эти власти в ущерб нашим соотечественникам допустили ошибку при составлении кадастровых карт, ошиблись бы вы, взяли бы на сто метров больше от Азербайджана, или вы боитесь? ошиблись бы вы, начали бы демаркацию от Джермука, или вы испугались бы, или признали бы, что совершаете мелкую кражу",- отметил Хачатрян.