«Նրանք գործի չեն գնում, գնում են հայհոյելու․ Խորհրդարանի ամբիոնը դարձրել են հայհոյախոսության պատվանդան»․ Բագրատ Սրբազանը՝ ՔՊ-ականների մասին
21/05/2024 19:32
Լրագրողների հետ զրույցում Բագրատ Սրբազանը կարճ անդրադարձավ իշխանության ներկայացուցիչների կողմից Շարժմանը պիտակավորելու փաստին։ Սրբազանը շեշտեց՝ եթե այս շարժումը «մեռած» է, ինչու՞ են խորհրդարանի ամբիոնն ամբողջությամբ ծառայեցնում այն քննարկելուն։
«Եթե այս շարժումը «մեռած» է, ինչու՞ են խորհրդարանի ամբիոնն ամբողջությամբ օգտագործում․ նրանք գործի չեն գնում, գնում են հայհոյելու։ Այդ ամբիոնը դարձել է հայհոյախոսության պատվանդան, իսկ իրենք էլ՝ էդ պատվանդանի վրայի արձանը։
Մեղք են էդ մարդիկ։ Ավելորդ թող մեղքի մեջ չընկնեն»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը՝ հավելեով՝ հայհոյախոսությամբ զբաղվող ՔՊ-ականներին ամենից լավ բնութագրում են նրանց կենսագրությունները, որոնք պետք է հրապարակել ու ներկայացնել հանրությանը, որ ավելի լավ հասկանան՝ ում հետ գործ ունեն։

«Они не ходят на работу, они ходят ругаться: Они превратили трибуну парламента в пьедестал для сквернословия»: Баграт Србазан о членах КП
21/05/2024 22:15
В беседе с журналистами Баграт Србазан кратко коснулся факта навешивания ярлыков на Движение представителями власти. Архепископ подчеркнул, что если это движение «мертво», то почему для его обсуждения используется вся парламентская трибуна?
«Если это движение «мертво», почему они используют всю трибуну парламента для его обсуждения? они не ходят на работу, они ходят ругаться. Эта трибуна стала пьедесталом для сквернословия, а они стали статуей на этом пьедестале.
Мне жаль этих людей. Пусть они больше не возьмут грех на душу", - сказал Баграт Србазан, добавив, что членов ГД, занимающихся богохульством, лучше всего характеризуют их биографии, которые должны быть опубликованы и представлены общественности, чтобы они лучше понимали, с кем имеют дело.