Հեքիաթների ժանրից է, որ այս շարժումը կհաջողի. Վահագն Ալեքսանյան
ՔՊ-ական պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը հեքիաթի ժանր է համարում, որ Բագրատ Սրբազանի առաջնորդած շարժումը կարող է հաջողել։
«Եթե հանկարծ ինչ-որ մի հրաշքով այս պրոցեսը հաջողի, ինչն, իհարկե, հեքիաթների ժանրից է, բայց, ամեն դեպքում, այդ պրոցեսի վերջնարդյունքը մեկն է՝ Հայաստանի Հանրապետության լուծարման հրամանագիր, ինչպես եղավ Լեռնային Ղարաբաղում»,- ԱԺ-ում ասաց Ալեքսանյանը։
Ըստ նրա՝ ՔՊ-ն դրանում 101, 150 ու 200 տոկոսանոց երաշխիք է տալիս։
«Աննորմալ է սպասել այլ բան մի քաղաքական շարժումից, որի լիդերը, բացի Ալիևի փաստաբանը լինելուց, այլ բան չի անում։ Հայաստանի իշխանությանը մեղադրել պատերազմ հրահրելու մեջ՝ կարող է անել միայն Ալիևի փաստաբանը»,- հավելեց ՔՊ-ականը։

Ваагн Алексанян: Утверждения о том, что это движение будет успешным, из жанра сказок
Депутат от правящей партии "ГД"  Ваагн Алексанян считает, что успех движения, возглавляемого Багратом Србазаном, из жанра сказок.
"Если вдруг каким-то чудом этот процесс удастся, что, конечно, из жанра сказок, но, в любом случае, конечный результат этого процесса один: указ о роспуске Республики Армения, как это произошло в Нагорном Карабахе", - сказал Алексанян в Национальном Собрании.
По его словам, "ГД" дает 101, 150 и 200-процентную гарантию в этом.
«Ненормально ожидать чего-то другого от политического движения, лидер которого ничем иным, как быть адвокатом Алиева, не занимается. Только адвокат Алиева может обвинить власти Армении в разжигании войны", - добавил член ГД.