Իշխանություններն ինչ ուզում են՝ թող ասեն, Սրբազան պայքարը ցանկալի արդյունքով է ավարտվելու․ Զոհված զինվորների ծնողներ
21/05/2024 19:21
44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների ծնողները Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում են, որտեղ շուտով կայաանալու է Բագրատ Սրբազանի հանդիպումը պայքարին միացած քաղաքացիների հետ։
Իշխանության հայտարարությունների առնչությամբ, թե շարժումը չի հաջողելու, զոհված զինվորի հայր Արա Ռոստոմյանը նշեց․
«Ինչ ուզում են՝ թող ասեն, Սրբազան պայքարը   ծրագրագրված՝ բոլոր հանգրվաններով անցնում է։ Պարզապես նրանք զգում են, որ կորցնում են իշխանությունը, թիմակիցներին, իրենց ասած խոսքով, փորձում են «դուխ» տալ։ Բայց Սրբազան պայքարն իր արդյունքն ունենալու է, բոլորս ականատես կլինենք այս իշխանության վերջնական վախճանին»։
Զոհված զինծառայողի մայր Աստղ Գալեյանը նույնպես վստահություն հայտնեց՝ ցանկալի արդյունքին հասնելու ենք։
«Ներկայիս իշխանությունը փորձում է իր գործած բոլոր մեղքերը բարդել Շարժման վրա, բայց  2020 թվականից սկսած՝ ամբողջ կատարվածի պատասխանատուն ու մեղավորն իրենք են։

Родители погибших солдат: Пусть власти говорят, что хотят, Священная борьба завершится желаемым результатом
21/05/2024 20:11
Родители военнослужащих, погибших в 44-дневной войне, находятся во дворе церкви Святой Анны, где вскоре состоится встреча Баграта Србазана с гражданами, присоединившимися к борьбе.
По поводу заявлений властей о том, что движение не будет иметь успешного завершения, отец погибшего солдата Ара Ростомян сказал:
«Пусть говорят, что хотят, Священная борьба идет по плану. Просто они чувствуют, что теряют власть, пытаются подбадривать своих товарищей по команде. Но священная борьба будет иметь свой результат, мы все станем свидетелями окончательного конца этой власти».
Мать погибшего солдата Астх Галеян также выразила уверенность, что мы добьемся желаемого результата.
«Нынешняя власть пытается свалить все совершенные ею грехи на Движение, но начиная с 2020 года они несут ответственность и виновны во всем, что произошло.