Իրանն ու Հայաստանը դժվար պահերին միշտ իրար կողքի են․ շնորհակալ ենք հայ ժողովրդից․ Իրանի դեսպանատան ներկայացուցիչ
22/05/2024 11:34
Պատմությունը ցույց  է տվել, որ Հայաստանն ու Իրանը և՛ դժվարին, և՛ ուրախ պահերին միշտ իրար կողքին են եղել, և սա վառ ապացույցն է, որ դուք այս դժվար օրերին մեր կողքին եք․ Իրանի դեսպանատանը լրագրողների հետ զրույցում ասել է Իրանի դեսպանատան ներկայացուցիչը։
Նա նշել է, որ ուղղաթիռի վթարից հետո Իրանը ողջ աշխարհի բարեկամ երկրներից, այդ թվում՝ բարեկամ հայ ժողովրդից և կառավարությունից ստանում է ցավակցական ուղերձներ։
Նա նշել է, որ ՀՀ-ում Իրանի դեսպանը ՀՀ վարչապետի հետ մեկնել է Իրան` մասնակցելու հրաժեշտի արարողությանը։

Представитель посольства Ирана: Иран и Армения всегда рядом в трудные времена: Мы благодарим армянский народ
22/05/2024 11:46
История показала, что Армения и Иран всегда были рядом друг с другом как в трудные, так и в счастливые минуты, и это является ярким доказательством того, что вы рядом с нами в эти трудные дни. Об этом журналистам в посольстве Ирана сообщил представитель посольства Ирана.
Он отметил, что после крушения вертолета Иран получил соболезнования от дружественных стран всего мира, в том числе от дружественного армянского народа и правительства.
Он отметил, что посол Ирана в Республике Армения отправился в Иран вместе с премьер-министром Армении для участия в церемонии прощания.