Սեյեդ Ալի Խամենեին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ վարչապետին Իրանի համար դժվարին ժամանակահատվածում այցելելու և հարգանքի տուրքի միջոցառմանը մասնակցելու համար
22/05/2024 14:02
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թեհրանում հանդիպում է ունեցել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյեդ Ալի Խամենեիի հետ:
Վարչապետը ցավակցություն է հայտնել ԻԻՀ նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիի, Արտաքին գործերի նախարար Ամիր Հոսեյն Աբդոլլահիանի և նրանց ուղեկցող անձանց զոհվելու կապակցությամբ: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ԻԻՀ նախագահի և ԱԳ նախարարի հետ շփումներից ունի ջերմ հիշողություններ և նշել, որ Հայաստանի Հանրապետությունը և ժողովուրդը Իրանի Իսլամական Հանրապետության համար դժվարին այս ժամանակահատվածում նեցուկ են լավ բարեկամ և հարևան պետությանն ու ժողովրդին։
Սեյեդ Ալի Խամենեին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին Իրանի համար այս դժվարին ժամանակահատվածում այցելելու և հարգանքի տուրքի միջոցառմանը մասնակցելու համար:
Զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ Հայաստանը և Իրանը կշարունակեն ջերմ ու բարեկամական հարաբերությունների զարգացմանը և ընդլայնմանն ուղղված քայլերը` ի նպաստ երկու պետությունների և ժողովուրդների առաջընթացի:

Сейед Али Хаменеи поблагодарил премьер-министра Армении за визит и участие в траурных мероприятиях в трудный для Ирана период
Премьер-министр Никол Пашинян встретился в Тегеране с Верховным лидером Исламской революции Сейедом Али Хаменеи.
Премьер-министр выразил соболезнования в связи с гибелью президента ИРИ Сейеда Эбрахима Раиси, министра иностранных дел Амира Хосейна Абдоллахияна и сопровождавших их лиц. Никол Пашинян отметил, что у него теплые воспоминания о контактах с Президентом Исламской Республики Иран и министром иностранных дел, и отметил, что в этот трудный для Исламской Республики Иран период Республика Армения и армянский народ находятся рядом со своим дружественным и соседним государством и народом.
Сейед Али Хаменеи поблагодарил премьер-министра за визит и участие в траурных мероприятиях в трудный для Ирана период.
Собеседники выразили уверенность, что Армения и Иран продолжат шаги, направленные на развитие и расширение теплых и дружественных отношений на благо прогресса обоих государств и народов.