Վախենում են՝ թող խաչակնքվեն․ Սերժ Սարգսյանը՝ նախկին իշխանությունների վերադարձից գործող իշխանության վախերի մասին
22/05/2024 17:21
Մենք սատարում ենք Շարժմանը և այդ մասին հաայտարարել ենք, լրագրողների հետ զրույցում Հայաստանում ծավալված պայքարին անդրադառնալով՝ ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Հարցին՝ իշխանությունները պնդում են, թե Շարժման հետևում «ՀՀ երկրորդ և երրորդ նախագահներն են կանգնած», Սերժ Սարգսյանը պատասխանեց․
«Իրենք ինչ ուզում են՝ կարող են ասել, իրենց ասածներն ինձ համար ո՛չ Սուրբ գրքից մեջբերումներ են, ոչ էլ մեծ ուշադրության արժանանալու գաղափարներ են»։
Դիտարկմանը՝ գործող իշխանությունները վախենում են նախկին իշխանությունների վերադարձից, ՀՀ երրորդ նախագահն այսպես արձագանքեց․
«Վախենում են՝ թող խաչակնքվեն։ Ժողովրդական մեթոդներով վախեցած մարդն ի՞նչ է անում․ թող գնան, վախերը չափեն, թող գնան, սառը ջուր խմեն։ Ինչ ուզում են՝ թող անեն»։

Если они боятся, пусть перекрестятся: Серж Саргсян об опасениях нынешнего правительства по поводу возвращения прежних властей
Мы поддерживаем Движение и заявили об этом, касаясь борьбы в Армении, об этом в беседе с журналистами заявил третий президент Армении Серж Саргсян.
На вопрос: власти утверждают, что «за движением стоят второй и третий президенты Республики Армения», Серж Саргсян ответил:
«Они могут говорить все, что хотят, для меня то, что они говорят, не является ни цитатами из Священной Книги, ни идеями, призванными привлечь много внимания».
На утверждение, что нынешняя власть боится возвращения прежней власти, третий президент Армении ответил:
«Если они боятся, пусть перекрестятся. Что делает человек, который боится народных методов? пусть идут и измеряют свои страхи или выпьют холодную воду. Пусть делают, что хотят».