Երկրում իրավիճակ է փոխվել, Խաչատուր Սուքիասյանը նույնիսկ սպառնաց, որ ընդդիմադիր գործիչները կարող են մահանալ. Մելիք-Շահնազարյան
22/05/2024 14:25
Երկրում իրավիճակ է փոխվել ու բոլորից լավ դա իշխանական պատգամավորներն են զգում։ Տեսեք, թե ինչեր են խոսում ԱԺ-ում ու ոնց են խոսում․ գրել է քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը։
«Նույիսկ սկսնակ հոգեբանները կարող են շատ արագ հասկանալ, թե ինչ է կատարվում նրանց ներսում և ինչ վախեր են պատել նրանց։ Այդ վախերը հիստերիայի են հասցնում ու ստիպում, որպեսզի էլ ավելի հիմար բաներ խոսեն։ Խաչատուր Սուքիասյանը նույնիսկ սպառնաց, որ ընդդիմադիր գործիչները կարող են մահանալ։ Կարող է։ Ո՞վ գիտի ինչ կա քպ-ականների մտքում։ Բայց նույնիսկ սա չէ ամենակարևորը։ Ամենակարևորն այն է, որ ինչպես արդեն ասացի՝ երկրում իրավիճակ է փոխվել։ Իսկապես փոխվել է։
Ինչ վերաբերում է քպ-ականներին, ապա նրանք դեռ շանս ունեն։ Իհարկե՝ ոչ բոլորը, բայց հիմնականում ունեն։ Իրենք գիտեն իրենց փրկության ճանապարհը։ Ու որքան շուտ փախչեն մահով սպառնացողներից ու մահ սփռողներից, այնքան ավելի հեշտ կանցնեն այդ ճանապարհով»,- գրել է նա։

Грант Мелик-Шахназарян: Ситуация в стране изменилась, Хачатур Сукиасян даже пригрозил, что оппозиционеры могут умереть
22/05/2024 15:31
Ситуация в стране изменилась, и провластные депутаты чувствуют это лучше, чем кто-либо другой. Посмотрите, что говорят в Национальном собрании и как они говорят, - написал политолог Грант Мелик-Шахназарян.
«Даже начинающие психологи очень быстро могут понять, что происходит внутри них и какие страхи их охватили. Эти страхи приводят к истерике и заставляют говорить еще более глупые вещи. Хачатур Сукиасян даже пригрозил, что оппозиционеры могут умереть. Возможно. Кто знает, что на уме у членов ГД? Но даже не это самое главное. Самое главное, что, как я уже сказал, ситуация в стране изменилась. Она действительно изменилась.
Что касается членов ГД, то у них еще есть шансы. Конечно, не у всех, но у большинства есть такая возможность. Они знают путь к своему спасению. И чем раньше они убегут от тех, кто грозит принести смерть и тех, кто сеет смерть, тем легче им будет пройти этот путь», - написал он.