Խաչատուր Սուքիասյանը սպառնաց ընդդիմադիրներին՝ եթե չափը չճանաչեն՝ կա՛մ կհայտնվեն բանտում, կա՛մ կմահանան, կա՛մ կունեզրկվեն (Տեսանյութ)
22/05/2024 10:39
ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը կարծում է՝ ընդդիմադիրները խանգարում են, որ Հայաստանը ուժեղ պետություն դառնա։
«Մեզ մոտ այնպիսի կարծիք է, որ մեր գործընկերներն ու ՀՀ շատ այլ քաղաքացիներ ծառայում են այն պետությունների»,- ԱԺ-ում այս մասին հայտարարեց նա։
ՔՊ-ականը սպառնաց. «Տարիներ հետ գնանք ու տեսնենք, թե մեր երկիրը ովքեր են ղեկավարել ու տեսնենք, թե ինչ ձևով էին վերաբերվում այն մարդկանց, ովքեր մի օտար երկրի անուն էին տալիս կամ մի օտար երկրի հետ հարաբերություն էին ունենում, շատ վատ էին վարվում՝ կա՛մ այդ մարդիկ բանտում էին հայտնվում, կա՛մ այդ մարդիկ մահանում էին, կա՛մ՝ ունեզրկվում։ Հիմա ձեզ ասում եմ՝  եթե ձեր չափը չճանաչեք կամ խանգարեք Հայաստանի զարգացմանը, ձեզ  հետ նույն գործիքներով կխոսեն։ Դուք պետք է լավ ճանաչեք ձեր չափը։ Այդ գործիքները, որ կիրառել եք 20 տարի, կկիրառվի ձեր դեմ»։

Хачатур Сукиасян пригрозил оппозиционерам, что если они перейдут границы, то либо окажутся в тюрьме, либо умрут, либо будут экспроприированы (Видео)
22/05/2024 11:24
Депутат от ГД Хачатур Сукиасян считает, что оппозиция мешает Армении стать сильным государством.
«У нас сложилось мнение, что наши коллеги и многие другие граждане Республики Армения служат другим странам», - об этом он заявил в Национальном Собрании.
Член ГД пригрозил: «Давайте вернемся на годы назад и посмотрим, кто правил нашей страной, и посмотрим, как они относились к людям, которые называли имя чужой страны или имели отношения с чужой страной, с этими людьми поступали очень плохо: либо эти люди попадали в тюрьму, либо умирали, либо были лишены собственности. Теперь я вам говорю: если вы не будете держать себя в рамках дозволенного или будете препятствовать развитию Армении, с вами будут разговаривать теми же инструментами. Вы все должны держать себя в рамках дозволенного. Те инструменты, которые вы использовали на протяжении 20 лет, будут использованы против вас».