Իշխանությունն անբացատրելի գումարներ է առաջարկել Կիրանցի բնակիչներին. Գառնիկ Դանիելյան (Տեսանյութ)
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանն այսօր հայտարարեց, որ իշխանությունն անբացատրելի գումարներ է առաջարկել Կիրանցի բնակիչներին։
«Ասել են՝ թղթի վրա ինչ ուզում եք, այդ գումարը գրեք։ Տարբեր մարդկանց կանչել են տարբեր հաստատություններ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Դանիելյանի խոսքով՝ իշխանություններն ակնարկել են՝ «լավ կլինի գումարը վերցնեք, հանգիստ ձեր համար ապրեք»։
«Մարդկանց տեռորի են ենթարկում, կարող է մարդ լինի՝ նյարդերը տեղի տա, մարդ կա, որ կարող է վաճառվի, հնարավոր է, բայց 99 տոկոսը գոհ չի այս պրոցեսներից, ընդամենը կարող են լինել մարդիկ, որ մտածեն՝ այլընտրանքը գումար վերցնելն է»,- նշեց պատգամավորը։

Гарник Даниелян: Власти предложили жителям Киранца необъяснимые суммы денег
Депутат фракции "Армения" Гарник Даниелян заявил сегодня, что Власти предложили жителям Киранца необъяснимые суммы денег.
«Они сказали: напишите на бумажке сумму, которую хотите. В разные учреждения вызывали разных людей», - сказал он журналистам.
По словам Даниеляна, власти намекнули: «Будет лучше, если вы возьмёте деньги и будете жить себе спокойно».
«Они терроризируют людей. Возможно, будет человек, у которого сдадут нервы, будет человек, который продастся, это возможно, но 99 процентов не удовлетворены этими процессами, всего лишь могут быть люди, которые подумают, что альтернатива - просто взять деньги», - отметил депутат.