Ընդդիմությանը «բանտերով, մահանալով ու ունեզրկմամբ» սպառնալու համար Խաչատուր Սուքիասյանի դեմ իրավական գործընթաց կսկսվի. Սեյրան Օհանյան (Տեսանյութ)
23/05/2024 11:21
ՔՊ պատգամավոր, գործարար Խաչատուր Սուքիասյանի արարքին իրավական գնահատական կտրվի և համապատասխան գործընթաց կսկսվի. ԱԺ ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ ԱԺ ՔՊ-ական պատգամավոր Սուքիասյանը խորհրդարանի ամբիոնից հանդես էր եկել սկանդալային հայտարարությամբ՝ սպառնալով ընդդիմությանը «բանտերով, մահանալով ու ունեզրկմամբ»։
«Այդ տիպի ելույթները սպառնալիքներ են և քրեական օրենսգրքի համապատասխան կետերով համապատասխան տարրեր են պարունակում։ Պարոն Սուքիասյանը մոռանում է, որ ինքը չի կարող մեզ վախեցնել, մոռանում է, որ այսօրվա իրավիճակը ստեղծվել է իրենց իշխանության օրոք և իրենք քրեական օրենսդրության համապատասխան՝ պատասխան պետք է տան այն դավաճանությունների համար, որով իրենք Արցախը և ՀՀ-ն հասցրել են այս վիճակին»,-ասաց Օհանյանը։

Сейран Оганян: Против Хачатура Сукиасяна будет начат судебный процесс за угрозы оппозиции «тюрьмами, смертью и лишением собственности»
Действиям депутата, предпринимателя Хачатура Сукиасяна будет дана юридическая оценка и инициирован соответствующий процесс. Об этом на брифинге в НС заявил руководитель фракции «Армения» Сейран Оганян.
Напомним, что вчера с трибуны парламента депутат НС от правящей партии «ГД» Сукиасян выступил со скандальным заявлением, пригрозив оппозиции «тюрьмами, смертью и лишением собственности».
«Подобные выступления являются угрозами и содержат элементы, предусмотренные соответствующими статьями Уголовного кодекса. Господин Сукиасян забывает, что он не может нас запугать, он забывает, что сегодняшняя ситуация создана во время их правления и в соответствии с уголовным законодательством они должны ответить за предательства, которыми они довели Арцах и Республику Армения до этого положения», - сказал Оганян.