«Ընդունված է՝ ով որ Բագրատ Սրբազանի հետ շփվում է, ռեպրեսիաներ են անում»․ Քիչ առաջ ձերբակալել են Ասկերանի քաղաքապետ Հայկ Շամիրյանին (Տեսանյութ)
23/05/2024 20:30
Քիչ առաջ խուզարկությունից հետո  ձերբակալվել է Ասկերանի քաղաքապետ Հայկ Շամիրյանը։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտնեց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Մեղմ ասած՝ անհասկանալի գործով ՝ ձերբակալվել, ակնհայտորեն՝ քաղաքական պատճառներով։ Ընդունված է՝ ով որ Բագրատ Սրբազանի հետ շփվում է, ռեպրեսիաներ են անում»,- ասաց փաստաբանը։

«Как известно: любой, кто общается с Багратом Србазаном, подвергается репрессиям»: Недавно был задержан мэр Аскерана Айк Шамирян (Видео)
23/05/2024 20:59
Мэр Аскерана Айк Шамирян был задержан после обыска в квартире. Об этом в прямом эфире на своей странице в Facebook сообщил адвокат Рубен Меликян.
«Он задержан, по, мягко говоря, акому-то непонятному делу. Думаю, что причины явно политические. Как известно, в отношении всех, кто общается с Багратом Србазаном, начинаются репрессии», - отметил Меликян.