Աղոթում եմ, որ կարողանաք ոչ թե շրջանցել մարտահրավերները և փորձությունները, այլ՝ հաղթահարեք. Բագրատ Սրբազանը՝ շրջանավարտներին
Բագրատ Սրբազանն ուղերձ է հղել «Վերջին զանգ»-ի օրվա առթիվ։
«Սիրելի՛ շրջանավարտներ, շնորհավորում եմ ձեզ դպրոցական կրթությունն ամբողջացնելու և ավարտելու կապակցությամբ և մաղթում եմ՝ այն գիտելիքներն ու հմտությունները, որ դուք ստացել եք ուսումնական ողջ շրջանում, կարողանաք կյանքում ներդնել ոչ միայն ձեր անձնական, այլ մեր ընդհանրական կյանքին։
Ինչպես միշտ ասել ու շեշտել եմ՝ մեր իղձերը և երազանքները ավելի մեծ են, քան մեր ապրած տարիները։
Ես մաղթում եմ և հորդորում, որ ընթանաք ձեր իղձերի և երազանքների հետևից, ընթանաք սիրո ճանապարհով, ճշմարտության ճանապարհով, արդարության ճանապարհով, ձեր մտքից երբեք չհեռացնեք Հայրենիքին և Աստծուն ծառայելու մեծ կոչումը, որ ունի յուրաքանչյուր մարդ։
Դուք մեր պետության, Հայրենիքի արժանավոր քաղաքացիներն եք, նվիրյալ անձինք, ովքեր պատանեկան շրջանից անցում են կատարում դեպի հասունության շրջան՝ նոր մարտահրավերներով և նոր փորձություններով լեցուն։
Աղոթում եմ, որպեսզի կարողանաք ոչ թե շրջանցել այդ մարտահրավերները և փորձությունները, այլ հաղթահարեք այն։ Հաղթահարեք՝ միայն և միայն ճշմարտությունը և արդարությունը ձեր սրտում և ձեր մտքում ունենալով։
Աստված օրհնի և զորացնի ձեզ, դառնաք մեր երկրի, մեր պետության կրողները ձեր կյանքում և այն ներկայացնողներն աշխարհում»,- ասվում է ուղերձում։

Баграт Србазан выпускникам: Молюсь, чтобы вы не избегали трудностей и испытаний, а преодолевали их
Глава Тавушской епархии ААЦ, архепископ  Баграт Галстанян направил послание по случаю «Последнего звонка».
«Дорогие выпускники, поздравляю вас с завершением школьного образования и желаю, чтобы вы применили полученные за период обучения знания и навыки не только в своей личной жизни, но и в нашей жизни в целом.
Как я всегда говорил и подчеркивал, наши желания и мечты больше, чем прожитые годы.
Желаю и призываю следовать за своими желаниями и мечтами, идти дорогой любви, дорогой правды, дорогой справедливости и никогда не забывайте о служении Родине и Богу.
Вы – достойные граждане нашей страны, Родины, преданные люди, переходящие от молодости к зрелости, полной новых вызовов и новых испытаний.
Молюсь, чтобы вы не избегали трудностей и испытаний, а преодолевали их. Преодолевайте их только с истиной и праведностью в вашем сердце и разуме.
Да благословит и укрепит вас Господь, станьте носителями нашей страны, нашего государства в своей жизни и его представителями в мире», - говорится в послании.