Հայաստանում կգումարվի ՀՅԴ Հայ դատի հանձնախմբերի ու գրասենյակների համահայկական խորհրդաժողով
Արցախի հայաթափումով և Հայաստանի Հանրապետության շուրջ օրըստօրե լարվող անվտանգային միջավայրի ու գոյութենական սպառնալիքների պայմաններում ՀՅԴ Հայ դատի հանձնախմբերի աշխատանքների հիմնական ուղղությունների քննարկման և համադրման, ինչպես նաև ըստ անհրաժեշտության մարտավարական որոշակի վերանայումներ անելու համար՝ ՀՅԴ Բյուրոն հրավիրել է Հայ դատի հանձնախմբերի և գրասենյակների խորհրդաժողով։
Խորհրդաժողովի օրակարգում Հայաստանի Հանրապետության և առհասարակ հայ ժողովրդի առջև ծառացած արտաքին հիմնական մարտահրավերների քննարկումն է, դրանց հաղթահարման գործում Հայ դատի համակարգի ներուժի նպատակային օգտագործումը։
Խորհրդաժողովին մասնակցելու են ավելի քան քսան երկրներից ժամանած՝ ՀՅԴ Հայ դատի հանձնախմբերի ու գրասենյակների պատասխանատուներ, ինչպես նաև ՀՅԴ կուսակցական մարմինների ներկայացուցիչներ։ Խորհրդաժողովի պաշտոնական բացումը տեղի կունենա մայիսի 25-ին, Երևանում։

В Армении пройдет всеармянская конференция комитетов и офисов АРФ «Ай Дата»
В условиях депопуляции Арцаха, а также проблем национальной безопасности в условиях обострения обстановки и экзистенциальных угроз вокруг Республики Армения, в целях обсуждения и координации основных направлений работы комитетов АРФ «Ай Дата», а также внесения определенных тактических корректировок при необходимости, Бюро АРФД созвало конференцию комитетов и офисов «Ай Дата».
В повестке дня конференции обсуждение основных внешних вызовов, стоящих перед Республикой Армения и армянским народом в целом, целенаправленное использование потенциала «Ай Дата» в их преодолении.
В конференции примут участие представители комитетов и офисов АРФ «Ай Дата», а также представители партийных органов АРФД. Официальное открытие конференции состоится 25 мая в Ереване.