Մեր օրերի աբսուրդը․ ներկայացնում են ինչ-որ քարտեզ, որով որոշում են ՀՀ «ինքնիշխան» աշխարհագրությունը. Ոսկանյան
24/05/2024 10:15
Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Հայաստանում մեր օրերի ամենամեծ աբսուրդներից մեկն այն է, երբ օրնիբուն «ինքնիշխանություն» բառը թմբկահարող, մեր պատմությունն, իբր, օտար կայսրության կողմից գրված հռչակող, այդ կայսրությունն արհեստածին Ադրբեջանի, իբր, իրական դաշնակից համարողներն իրենց համար «սուրբ գիրք» են դարձրել նույն այդ կայսրության բանակի Գլխավոր շտաբի ինչ-որ քարտեզ, որով էլ որոշում են Հայաստանի «ինքնիշխան» աշխարհագրությունը և բոլորիս ու մեր սերունդների ճակատագիրը։

Восканян: Абсурд наших дней: они представляют некую карту, по которой определяют "суверенную" географию Республики Армения
Иранист Вардан Восканян пишет: «Один из самых больших абсурдов нашего времени в Армении – это когда те, кто выкрикивает слово «суверенитет», заявляя, что наша история якобы написана чужой империей, и кто считает эту империю настоящим союзником искусственного Азербайджана, превратили для себя в «священную книгу» некую карту Генерального Штаба армии той самой империи, по по которой они определяют «суверенную» географию Армении и судьбу всех нас и наших поколений.