Նիկոլ Փաշինյանի թիմն այս պահին զբաղված է փոքր ջոկատներ կազմելով, որոնք առնչություն չունեն իրավապահ համակարգերի հետ
Ըստ մի քանի աղբյուրից ստացված տեղեկությունների՝ Նիկոլ Փաշինյանի թիմն այս պահին զբաղված է փոքր ջոկատներ կազմելով։ Այդ մասին «Ազգային ճակատը» հայտարարություն է տարածել։
«Ըստ մեզ հասած լուրերի՝ այդ գործը համակարգում է Աշոտ Մկրտչյան անունով ոմն մեկը, ով իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչ չէ։ Ձևավորվող խմբերը նույնպես որևէ առնչություն չունեն իրավապահ համակարգերի հետ։ Ասել է թե՝ ստեղծվում են ապօրինի ջոկատներ, ինչն իր հերթին նշանակում է, որ Փաշինյանը չի վստահում իրավապահներին։
Մենք կճշտենք այս ջոկատների մասին ստացված տեղեկությունները և նոր մանրամասներ ի հայտ գալու դեպքում, անպայման կտեղեկացնենք հանրությանը։ Կոչ ենք անում իրավապահ մարմիններին նույնպես զբաղվել այս տեղեկություններով և կանխել քաղաքական իշխանությունների ապօրինի ու սադրիչ բնույթի գործունեությունը», - նշվում է հայտարարությունում։

На данный момент команда Никола Пашиняна занята формированием небольших отрядов, не имеющих никакого отношения к правоохранительным системам
25/05/2024 15:39
По информации, полученной из нескольких источников, команда Никола Пашиняна в настоящее время занята формированием небольших отрядов. Об этом выступил с заявлением «Национальный фронт».
"По дошедшим до нас новостям, это дело координирует некий по имени Ашот Мкртчян, который не является представителем правоохранительных органов. Формирующиеся группы также не имеют никакого отношения к правоохранительным системам. Он заявил, что создаются незаконные отряды, а это, в свою очередь, означает, что Пашинян не доверяет правоохранителям.
Мы проверим полученную информацию об этих отрядах и, если появятся новые подробности, обязательно проинформируем общественность. Призываем правоохранительные органы разобраться с этой информацией и предотвратить незаконную и провокационную деятельность политических властей", - говорится в сообщении.