ժամը հասել է, որ Դուք խաղաղ, հանգիստ  գնաք․  Ժողովուրդն այնքան բարի ու ազնիվ կգտնվի, որ կերաշխավորի այդ խաղաղ գնալը․ Սրբազանը՝ Փաշինյանին
26/05/2024 20:55
ժամը հասել է, որ Դուք խաղաղ, հանգիստ գնաք․ Ժողովուրդն այնքան բարի ու ազնիվ կգտնվի, որ կերաշխավորի այդ խաղաղ գնալը․ Սրբազանը՝ Փաշինյանին
«Ոչ միայն Դուք՝ որպես քաղաքական գործիչ, ես՝ որպես հոգևորական, այլ նաև որպես տղամարդ եկեք հանդիպման։ Հուսամ, որ չեք խուսափի, թեպետ համոզված եմ, որ ռիսկ չեք անի»,- ասաց կառավարական առանձնատան մոտ գտնվող Բագրատ Սրբազանը՝ դիմելով Նիկոլ Փաշինյանին, ում հանդիպման է հրավիրել։
«Չգիտեմ՝ ինչպես եք նայելու աչքերիս մեջ․ այնպես, ինչպես Կիրանցու՞մ էիք մի քանի օր առաջ նայում մարդկանց և երդում-պատառ անելով՝ խոսում։ Բայց այո, ժամը հասել է, որ Դուք խաղաղ, հանգիստ, առանց որևէ ավելորդ շարժումների՝ ուղղակի գնաք։
Կարծում եմ՝ այս ժողովուրդն այնքան բարի ու ազնիվ կգտնվի, որ կերաշխավորի այդ խաղաղ գնալը»,- ասաց Սրբազանը՝ դիմելով Փաշինյանին։

Баграт Србазан Пашиняну: Настало время вам уйти мирно: Народ будет настолько честен и добр, что гарантирует этот мирный уход
26/05/2024 23:18
«Приходите на встречу не только как политический деятель со священнослужителем, но и как мужчина. Надеюсь, что вы не уклонитесь от встречи, хотя я уверен, что вы не осмелитесь», - сказал находящийся у правительственных дач Баграт Србазан, обращаясь к Николу Пашиняну, которого он пригласил на встречу.
«Я не знаю, как вы посмотрите мне в глаза: так же как в Киранце, несколько дней назад вы смотрели на людей и клялись во время разговора? Но да, пришло время вам уйти мирно, спокойно, без лишних движений.
Я думаю, что этот народ будет настолько добр и честен, что будут гарантировать этот мирный уход", - сказал Србазан, обращаясь к Пашиняну.