Պայքարը շարունակվում է, առավոտյան ժամը 08։00-ից սկսվելու են անհնազանդության խաղաղ գործողություններ․ Բագրատ Սրբազանը ներկայացրեց՝ որտեղ ինչ պետք է արվի
26/05/2024 23:07
Պայքարը շարունակվում է, առավոտյան ժամը 08։00-ից սկսվելու են անհնազանդության խաղաղ գործողություններ։
Ինչպես Հանրապետության հրապարակից հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը, բաց պետք է մնան միայն Լոռի և Տավուշ գնացող ճանապարհները։
«Մնացած բոլոր հնարավոր և անհնար տարբերակներով, Մեղրիից սկսած, բոլոր տեղերում անհնազանդության գործողություններ են տեղի ունենալու։ Բոլոր տեղերում։ Ես  ժամը 08։15 լինելու եմ Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում՝ մինչ այդ իմ անելիքը կատարած»,- ասաց Սրբազանը՝ առայժմ չմանրամասնելով, թե ինչ է անելու մինչև եկեղեցի գալը։
«Մենք պետք է ճնշում գործադրենք, չթողնենք իրենց որևէ հնարավորություն՝ աշխատանքի գալու, որովհետև նրանք աշխատանք չունեն, վաղուց ազատված են էդ գործից, պատասխանատվություն չեն կրում ոչ մի բանի համար։ Ե՛վ  բարոյապես, և՛ իրավապես ամբողջությամբ ինքնազրկել են իրենց՝ լինելու այն պաաշտոնյաները, որոնց դուք վարձել եք։ Իրենց բառերն եմ ասում․ դուք վարձել եք իրենց, ժողովո՛ւրդ, և այդ վարձի գինն իրենք պետք է վճարեն»,- հայտարաարեց Բագրատ Սրբազանը։

Баграт Србазан сообщил о возобновлении акций неповиновения с утра понедельника
Лидер движения «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян объявил о возобновлении акций протеста с утра понедельника.
Как заявил Баграт Србазан с площади Республики, открытыми должны оставаться только дороги, ведущие в Лори и Тавуш.
"Всеми другими возможными и невозможными спомобами, начиная с Мегри, акты гражданского неповиновения будут происходить во всех местах. Во всех местах. Я буду во дворе церкви Святой Анны в 08:15, выполнив то, что я должен сделать перед тем, как туда пойти", - сказал архепископ, не уточнив, что он будет делать перед приходом в церковь.
«Нужно оказывать давление, не давать им возможности выйти на работу, потому что у них нет работы, их уже давно уволили с этой работы, они ни за что не несут ответственности. И морально, и юридически они полностью лишили себя права быть теми деятелями, которых вы наняли. Я говорю их слова: вы наняли их, дорогие люди, и они должны заплатить эту цену», - заявил Баграт Србазан.