Ոստիկաններն ազդանշան տալու համար ծեծել են, գլուխը ջարդել են, հիմա գլուխը կարում են. Սրբազան
Ոստիկաններն ազդանշան տալու համար ծեծել են, գլուխը ջարդել են, հիմա գլուխը կարում են. լրագրողների հետ զրույցում նշեց Բագրատ Սրբազանը՝ հավելելով, որ երիտասարդը գտնվում է 1-ին հիվանդանոցում, բայց չի ցանկանում, որ իր անունը նշեն։
«Այս ամենի պատճառը վախն է, որը փարատելու երկու ձև կա. մեկը՝ պաշտպանվել հազարավոր ոստիկաններով, երկրորդը՝ խմելն է, որ լիցքաթափվեն, վերանան վախերը։ Չգիտեմ՝ էս երկուսից որ մեկի մեջ են»,-ասաց նա:
Սրբազանը «Հինգ իրավապաշտպանների» խմբի իրավապաշտպաններին և պատգամավորներին խնդրեց այցելել հիվանդանոց և տեղեկանալ, թե ինչ է կատարվել այնտեղ։

Баграт Србазан: Из-за подачи сигнала полицейские избили и проломили голову человеку
Из-за подачи сигнала полицейские избили, проломили голову человеку, сейчас ее зашивают. Об этом заявил в беседе с журналистами во время шествия в Ереване 27 мая архиепископ Баграт Галстанян, добавив, что пострадавший молодой человек находится в Первой клинической больнице.
«Причина всего этого – страх. А его можно развеять двумя способами: один – под защитой полицейских, второй – выпивкой, чтобы разрядиться и избавиться от страхов», - заявил Галстанян.
Он призвал членов группы «Пять правозащитников» и депутатов посетить больницу и узнать, в каком состоянии потерпевший.