Իշխանությունը սարսափում է այն մտքից, որ Սրբազան շարժումը կարողացել է միավորել հայության առողջ ուժերը. Մինասյան (Տեսանյութ)
28/05/2024 10:11
Հայրենիքին իրենց կյանքը նվիրածները երազանք ունեին՝ ունենալու հզոր, ուժեղ, միացյալ Հայաստան, Սարդարապատում  լրագրողների հետ զրույցում ասաց  «Հայաստան դաշինք» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը:
«Այդ երազանքը ժամանակին փորձ արվեց իրագործել՝ ազատագրելով Հայաստանը թուրք-ադրբեջանական խուժանից: Սակայն, ցավոք, մենք հիմա կանգնած ենք մի իրավիճակի առաջ, երբ Հայաստանը զավթած իշխանական խմբակը մեր երկիրն այսօր կանգնեցրել է նոր կորուստների առաջ: Արցախն այսօր  իրականության մեջ մեր ամենամեծ վերքն է: Մեր բոլորի վճռական ցանկությունն ու կամքն է, որպեսզի իրագործենք մեր դարերի երազանքը և մեր երկիրն ազատագրենք դավաճաններից»,-նշեց պատգամավորը:
Նրա խոսքով՝ իշխանությունը սարսափում է այն մտքից, որ Սրբազան շարժումը կարողացել է միավորել հայության առողջ ուժերը:

Минасян: Власти в ужасе от мысли, что Священное движение смогло объединить здоровые силы армян (Видео)
28/05/2024 10:59
Те, кто посвятил свою жизнь Родине, мечтали иметь могущественную, сильную, единую Армению, заявил журналистам в Сардарапате депутат от фракции "Альянс Армения" Арцвик Минасян.
"В свое время была предпринята попытка реализовать эту мечту путем освобождения Армении от турецко-азербайджанского сброда. Однако, к сожалению, сейчас мы столкнулись с ситуацией, когда правящая группировка, оккупировавшая Армению, сегодня поставила нашу страну перед новыми потерями. Сегодня Арцах – наша самая большая рана в реальности. Это решительное желание и воля всех нас осуществить нашу многовековую мечту и освободить нашу страну от предателей", - отметил депутат.
По его словам, власти в ужасе от мысли, что Священное движение смогло объединить здоровые силы армян.