Մեր խոսակցության հասցեատերը Վահե Ղազարյանն է, հուսամ՝ նրա մեջ առաքինություն, տղամարդկություն մնացել է. Սրբազան
29/05/2024 12:25
Մեր խոսակցության հասցեատերը Վահե Ղազարյանն է. ՆԳՆ-ի առջև հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը՝ նշելով, որ ինչքան անհարժեշտ է՝ այդտեղ կանգնելու են։
«Ոչ, այդպես չի լինելու, համբերատար ասում եմ՝ ժամանակ կա սպասելու, հանդիպելու, և հենց այդ ձևաչափով, ինչ պետք  է լինի, ինչպես հրապարակային ծեծ ու ջարդ են արել, հրապարակային Վեհափառ հայրապետի դիմացն են փակել, գաղտնի չեն արել չէ՞, այդպես էլ հրապարակային պետք  է գան, պատասխան տան»,-ասաց Սրբազանը։
Նա նշեց, որ այսօր «մեկը խոսել է» դրա մասին. «Բայց անհասկանալի՝ իր նման։ Հույս ունեմ՝ իմ ճանաչած պարոն Վահե Ղազարյանի մեջ առաքինությունը մնացել է, տղամարդկություն մնացել է՝ ոչ մի բանից չվախենա,  իջնի, պարզ խոսի»,-ասաց նա։

Баграт Србазан: Адресат нашей беседы – Ваге Казарян, надеюсь, в нем еще осталось немного добродетели и мужества
29/05/2024 13:14
Адресат нашей беседы – Ваге Казарян. Об этом Баграт Србазан заявил перед зданием МВД, отметив, что они будут стоять там сколько нужно.
"Нет, так не может продолжаться, терпеливо говорю, есть время подождать, встретиться, и именно в таком формате, в каком должна произойти встреча, как публично избивали людей, публично преградили путь Верховному Патриарху, они же не тайно это сделали, не так ли? они должны прийти и публично ответить", - сказал Србазан.
Он отметил, что сегодня об этом "кто-то говорил": «Но непонятно говорил, как и он сам. Я надеюсь, что господин Ваге Казарян, тот, которого я знаю, еще обладает добродетелью, мужеством, что он ничего не будет бояться, спустится и будет говорить открыто", - сказал он.