Վեհափառի մուտքը Սարդարապատ խոչընդոտվել է, քանի որ առկա է միջոցառմանը հրավիրվածների ցուցակ. Ոստիկանության պաշտոնյա (Տեսանյութ)
29/05/2024 11:09
Առկա է միջոցառմանը հրավիրվածների ցուցակ. ՆԳՆ-ի մոտ լրագրողների հարցին ի պատասխան, թե ինչո՞ւ են տասնյակ ոստիկաններ խոչընդոտել Վեհափառ Հայրապետի մուտքը Սարդարապատի հուշահամալիր՝ ասաց Ներքին անվտանգության վարչության պետ Վաղինակ Մարտիրոսյանը։
«Մնացածը՝ դիմեք, գրավոր թող պատասխանեն համապատասխան ծառայություները, որովհետև իմ ստորաբաժանումն այլ ծառայուններով է զբաղվում»,-ասաց պաշտոնյան։
Հարցին, թե միջադեպի կապակցությամբ ծառայողական քննություն նշանակվելո՞ւ է, քանի որ քաշքշել են հոգևորականներին՝ պատասխանեց, որ ծառայողական քննություն չի նշանակվել և պետք չէ գնահատական տալ։

Сотрудник полиции: Входу Верховного Патриарха в Сардарапат воспрепятствовали из-за наличия списка приглашенных на мероприятие (Видео)
Есть список приглашенных на мероприятие. Начальник управления внутренней безопасности Вагинак Мартиросян в ответ на вопрос журналистов перед зданием МВД рассказал, почему десятки сотрудников полиции воспрепятствовали входу Верховного Патриарха, Католикоса Всех Армян Гарегина Второго в мемориальный комплекс Сардарапат.
"Остальное - обращайтесь, пусть соответствующие структурные подразделения ответят письменно, потому что мое подразделение занимается другими услугами", - сказал должностное лицо.
На вопрос, будет ли назначено служебное расследование в связи с инцидентом, поскольку священнослужителей толкали, он ответил, что служебное расследование не было назначено и нет необходимости давать оценку.