Այո՛, կհանդիպենք կալանավայրում. Բագրատ Սրբազանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման հնարավորության մասին
Ի պատասխան հարցին, թե Նիկոլ Փաշինյանը երեկ հայտարարել էր, որ իր հետ հանդիպման ընթացակարգ կա, եթե ցանկացողներ կան, թող դիմեն՝ Բագրատ Սրբազանն արձագանքեց. «Այո՛, կհանդիպենք կալանավայրում»։
«Ես էլ գիտեմ, որ ընթացակարգ կա, կայցելեմ կալանավայր՝ հատուկ թույլտվությամբ, հիմա մեզ չեն թողնում այցելել, բայց էն ժամանակ կայցելեմ»,-ասաց Սրբազանը։
Դիտարկմանը, որ Փաշինյանը կալանավայրում չի՝ Սրբազանն արձագանքեց. «Բա որտե՞ղ է, այս պահին չե՞ք տեսնում որտեղ է։ Այս շենքն արդեն իսկ նա կալանավայր է  դարձրել, նայեք՝ ինչքան ոստիկաններ կան»,-ասաց նա՝ նկատի ունենալով Կառավարության շենքը շրջափակած մեծաթիվ ոստիկանական ուժերին։

Да, мы встретимся в СИЗО: Баграт Србазан о вероятности встречи с Николом Пашиняном
На вопрос, что вчера Никол Пашинян заявил о том, что есть процедура встречи с ним, если есть желающие, пусть обращаются, Баграт Србазан ответил: «Да, мы встретимся в СИЗО».
«Я также знаю, что есть процедура, я навещу его в СИЗО по специальному разрешению, сейчас нас не пускают на встречу, но тогда я навещу его», - сказал Србазан.
На замечание, что Пашинян не находится в СИЗО, архепископ ответил: «Так где же он? Разве вы не видите, где он сейчас? Он уже превратил это здание в следственный изолятор, посмотрите, сколько там полицейских» , - сказал он, имея в виду большое количество полицейских, окружающих здание правительства.