էն ստախոսը նստած է դահլիճում, ձեզ էլ նետել է փողոց ի՞նչ անելու, ինչի՞ եք հրահրում. Կառավարության շենքի առջև լարված իրավիճակ է
30/05/2024 11:02
Հանրապետության հրապարակում լարված իրավիճակ է։ Կառավարության նիստից առաջ շենքի առջև հրմշտոց է սկսվել։ Ոստիկանությունը հորդորում էր շարժման մասնակիցներին հետ գնալ և քաշքշում էին քաղաքացիներին, որոնց թվում էր նաև Բագրատ Սրբազանը։
Սրբազանը հանգստացրեց հավաքվածներին՝ ոստիկաններին հորդորելով չհրահրել։
«Ամբողջ պատասխանատվությունը ձեզ վրա է մնալու, եկել եք ի՞նչ պաշտպանելու, էն ստախոսը նստած է դահլիճում, ձեզ էլ նետել է փողոց ի՞նչ անելու, ինչի՞ եք հրահրում»,-ասաց Սրբազանը՝ հորդորելով ոստիկաններին հետ գնալ:

Этот лжец сидит в зале, а вас для чего выпустил на улицу, с какой целью, что вы провоцируете? Перед зданием правительства напряженная ситуация
30/05/2024 11:24
На площади Республики напряженная ситуация. Перед заседанием правительства перед зданием началась давка. Полиция призвала участников движения отойти назад и тащили граждан, в том числе Баграта Србазана.
Баграт Србазан успокоил толпу, призвав полицейских не провоцировать.
"Вся ответственность останется на вас. Что вы пришли защищать? Этот лжец сидит в зале, а вас выпустил на улицу, что вы собираетесь делать? Что вы подстрекаете?" - сказал Србазан, призывая полицейских отступить.