Լոռիում ջրհեղեղի հետևանքով ամենամեծ վնասները կրել է Քարկոփը. գյուղը 1,5 մետրից ավելի ջրածածկ է, բնակիչները տարհանված են
30/05/2024 11:58
Լոռիում ջրհեղեղի հետևանքով ամենամեծ վնասները կրել է Քարկոփը, ամբողջ գյուղը ջրածածկ է, կառավարության նիստին այս մասին ասաց ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը։
Ամբողջ գյուղը տարհանված է։
«Միայն երեկ ենք կարողացել 30 փրկարար ուղարկել այնտեղ, այսօր մոտ հարյուրը կաշխատի»,- ասաց նա։
Գյուղը 1,5 մետրից ավելի ջրածածկ է։
«Շատ մեծ վնասներ կան դեպի Այրում կայարան, երկաթգծի տարբեր կայարաններում ու դեպի Բագրատաշեն, վնասների մի մասը դեռ տեսանելի չի, դեռ ջրածածկ է»,- ասաց Սանոսյանը։

Каркоп больше всего пострадал в результате наводнения в Лорийской области: село затоплено и покрыто водой на 1,5 и более метров
30/05/2024 13:41
В результате наводнения в Лори наибольший ущерб нанесен Каркопу, все село залито водой, сообщил на заседании правительства министр ТУИ Гнел Саносян.
В результате наводнения в Лори наибольший ущерб нанесен Каркопу,  село полностью затоплено и покрыто водой на 1,5 и более метров, а все жители эвакуированы.
"На станции Айрум, на различных железнодорожных станциях и в Баграташене имеются большие повреждения, частьиз них до сих пор не видны, они все еще покрыты водой", - сказал Саносян.