Տեղի ունեցող քաղաքական գործընթացները համարում ենք Հայաստանի ներքին գործը
Մոսկվան Հայաաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունները համարում է  այդ երկրի   ներքին գործը,  ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Հայաստանում տեղի ունեցող քաղաքական գործընթացները համարում ենք այդ երկրի ներքին գործը»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ Ռուսաստանը հակված է զարգացնել  հայ ժողովրդի հետ բարեկամական հարաբերությունները։
«Մենք միտված ենք զարգացնելու Հայաստանի ժողովրդի հետ մեր բարեկամական կապերը, հարաբերությունները, որոնք արտահայտվում են նաև այն իսկական, եղբայրաբար տրամադրվող օգնությամբ, որը մենք անհապաղ ցուցաբերում ենք, երբ հարևան պետությանը դժբախտության մեջ է հայտնվում»,- ասել է Զախարովան՝ նկատի ունենալով հեղեղումների հետևանքով Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը։

Захарова: Мы рассматриваем политические процессы в Армении, как внутреннее дело этой страны
Мы рассматриваем политические процессы в Армении, как внутреннее дело этой страны. Об этом на еженедельном брифинге заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, комментируя протестные акции в Ереване.
«Что касается протестных в Ереване и регионах, то насколько можно судить, недовольство протестующих, среди прочего, вызвано тем, что по их мнению делимитация в части анклавных сел проходит не вполне справедливо», - отметила Захарова.
«Мы нацелены на развитие с народом Армении тех самых дружественных, полнокровных связей, которые в том числе проявляются, как сегодня я уже сказала, в виде помощи – настоящей, братской, которую мы оказываем моментально, как только соседнее государство оказалось в беде», – отметила Мария Захарова.