Ո՛չ մի վայրկյան չընկրկեք, մենք պահանջ ունենք իրականացնելու,  պայքարը  պետք է Ճշմարտության հաղթանակով ավարտվի․ Բագրատ Սրբազան
31/05/2024 17:39
Ո՛չ մի վայրկյան չընկրկեք, մենք պահանջ ունենք իրականացնելու, պայքարը պետք է Ճշմարտության հաղթանակով ավարտվի․ Բագրատ Սրբազան
29 հոգու բերման են ենթարկել, երկուսը հիվանդանոցում են, մարմնական վնասվածքներ ստացածներ կան, Սուրբ Աննա Եկեղեցու բակում ասաց Բագրատ Սրբազանը՝ ընդգծելով՝ ԱԳՆ-ի մոտ տեղի ունեցածի ամբողջ պաատասխանատվությունը Արարատ Միրզոյանի վրա է։
«Ո՛չ մի վայրկյան չընկրկեք, ո՛չ մի վայրկյան․ Սա մեր ճշմարտության ճանապարհն է»,- ասաց Սրբազանը՝ հավելելով՝ իրենց վախեցնելու փորձերը զուր են։
«Սա պայքար է, որը պետք է միայն ու միայն Ճշմարտության հաղթանակով ավարտվի։ Եվ դրանում յուրաքանչյուրդ հանձնառություն ունի։ Մենք պահանջ ունենք իրականացնելու։ Դա պարզապես պահանջ չէ։ Ինձ համար դա պահանջ է, որը պետք է կատարվի, չկատարվելու դեպքում պետք է պաատասխան լինի»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը։

Баграт Србазан: Не сдавайтесь ни на секунду, у нас есть требование, которое необходимо выполнить, борьба должна закончиться победой Истины
31/05/2024 18:02
29 человек подвергнуты приводу, двое находятся в больнице, есть люди, получившие телесные повреждения, сказал Баграт Србазан во дворе церкви Св. Анны, подчеркнув, что полную ответственность за произошедшее возле здания МИД несет Арарат Мирзоян.
«Не отступайте ни на секунду, ни на секунду. Это путь нашей правды", - сказал архепископ, добавив, что попытки их запугать бесполезны.
«Эта борьба должна закончиться только победой Истины. И каждый из вас несет за это ответственность. У нас есть требование, которое мы должны выполнить. Это не просто требование. Для меня это требование, которое должно быть выполнено, если оно не будет выполнено, должен быть ответ», - сказал Баграт Србазан.