Դատարանը Սերժ Սարգսյանին արդարացրեց
Երևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը  քիչ առաջ հրապարակեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, «Ֆլեշի Բարսեղ» մականունով Բարսեղ Բեգլարյանի և գյուղատնտեսությա նախարարության բուսաբուծության վարչության նախկին պետ Գևորգ Հարությունյանի գործով դատավճիռը, համաձայն որի՝ վերջիններս արդարացվեցին առաջադրված մեղադրանքում։ Վերջիններիս խափանման միջոցները վերացվեցին, քաղհայցը՝ մերժվեց։
Հիշեցնենք, որ քրեական գործով կար 3 մեղադրյալ։ Ըստ մեղադրական եզրակացության՝ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կազմակերպմամբ և Ֆլեշ ՍՊ ընկերության սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանի դրդմամբ, ՀՀ նախկին գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Սամվել Գալստյանի ու նույն նախարարության բուսաբուծության վարչության պետ Գևորգ Հարությունյանի օժանդակությամբ, ՀՀ նախկին գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի կողմից 2013 թվականի հունվարի 25-ից փետրվարի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից վատնվել է պետական աջակցության ծրագրերի իրականացման ընթացքում իրացված 15.391.765 լիտր դիզելային վառելիքի համար հատկացված սուբսիդիայի առանձնապես խոշոր չափերով գումարը՝ 489.160.310 ՀՀ դրամը:

Суд оправдал Сержа Саргсяна
Уголовный суд общей юрисдикции Еревана опубликовал приговор по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна, владельца компании «Флеш» Барсега Бегларяна, экс-начальника управления растениеводства Министерства сельского хозяйства Геворка Арутюняна, согласно которому с последних были сняты обвинения. Меры пресечения в отношении последних были отменены, гражданский иск отклонен.
Напомним, что по уголовному делу проходило 3 фигуранта. Согласно обвинительному заключению, при организации Сержа Саргсяна и подстрекательстве Барсега Бегларяна, при содействии Самвела Галстяна и Геворга Арутюняна, Серго Карапетян в период с 25 января по 7 февраля 2013 года из резервного фонда правительства РА потратил крупную сумму в размере 489.160.310 драмов, выделенную на дизтопливо в рамках программ государственной поддержки.