ՀՀ իշխանությունը, Բաքվին պաշտպանելու համար, իր ժողովրդին է ճնշում. Սրբազանն աջակիցների հետ ԱԳՆ-ի մոտ է (Տեսանյութ)
31/05/2024 13:08
Բագրատ Սրբազանը «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման մասնակիցների հետ Սուրբ Աննա եկեղեցու մոտից շարժվեց դեպի ԱԳՆ։
«Արդեն տևական ժամանակ է, որ թուրք-ադրբեջանական  իշխանությունները, ձայնակցելով հայաստանյան իրենց ներկայացուցիչներին, որպես ընդհանուր խոսնակ և ընդհանուր քաղաքականություն, ամենավերջին աստիճանով նվաստացնում են ՀՀ ինքնիշխանությունը, սուվերենությունը և ՀՀ ժողովրդին։ Այս բոլոր ժամանակներում ադրբեջանցիներին իրենց բոլոր խողովակներով ինչ ուզես՝ ասել են։
ՀՀ իշխանությունները, որոնք գոյություն չունեն, ոչ մի բառ չեն ասել՝ դրանց ի պատասխան։ Փոխարենը՝ ադրբեջանցիներին պաշտպանելու համար, իրենց ժողովրդին ինչ ուզես՝ ասել են, ներքին զորքերի խուլիգանական խմբերով մարդ են ծեծել և փորձել են ճնշել նրանց, ովքեր չեն ընդունել այս քաղաքականությունը»,-ասաց Սրբազանը։

Власти Армении, чтобы защитить Баку, оказывают давление на свой народ: Баграт Србазан со своими сторонниками находится у здания МИД (Видео)
31/05/2024 14:11
Баграт Србазан вместе с участниками движения «Тавуш во имя Родины» направился из церкви Святой Анны в МИД.
«Уже длительное время турецко-азербайджанские власти, поддерживая своих представителей в Армении единой политикой, до последней степени унижают самоопределение, суверенитет и народ Армении. Все это время азербайджанцы по всем каналам говорили все, что захотят.
Власти Армении, которых не существует, не сказали им в ответ ни слова. Вместо этого, чтобы защитить азербайджанцев, они говорили своему народу все, что хотят, избивали людей хулиганскими группировками внутренних войск и пытались притеснять тех, кто не принял эту политику", - заявил Србазан.