ԱԺ նախկին պատգամավոր Վարդան Այվազյանից պահանջվում է բռնագանձել շուրջ 20 մլրդ դրամ, անշարժ և շարժական գույքեր
31/05/2024 13:09
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի մայիսի 23-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, բնապահպանության նախկին նախարար Վարդան Այվազյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել՝
2 տրանսպորտային միջոց.
8 իրավաբանական անձանցում մասնակցություններ, բաժնեմասեր և բաժնետոմսեր.
2 տրանսպորտային միջոցի միջին շուկայական արժեքին համարժեք գումար.
2 մլրդ 632 մլն 342 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել.
18 մլրդ 593 մլն 643 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի ծագում ունեցող գույքի օգտագործումից ստացված եկամտի մնացորդ.

Прокуратура требует конфисковать у бывшего депутата НС Вардана Айвазяна недвижимость, машины и крупную сумму
31/05/2024 14:34
23 мая 2024 года Антикоррупционный суд принял к производству очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры представило в суд иск о взыскании с бывшего депутата Национального Собрания Республики Армения, бывшего министра охраны природы Вардана Айвазяна и связанных с ним лиц:
3 объекта недвижимости
2 транспортных средства
8 долей участия, в том числе в юридических лицах
сумма, эквивалентная средней рыночной стоимости 2 транспортных средств
2 миллиарда 632 миллиона 342 тысячи драмов, которые не обоснованы законными доходами лица, имеют незаконное происхождение, были переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и конфискованы
18 миллиардов 593 миллиона 643 тысячи драмов в качестве остатка дохода, полученного от использования имущества незаконного происхождения