Դանիել Դանիելյան,  ժամանակ ունես ներողություն խնդրելու արարքներիդ համար
Բագրատ Սրբազանն անդրադարձավ այսօր Գյումրիում Տավուշի թեմի «Տա լույս» մանկական երգչախմբի համերգը խոչընդոտելու տգեղ միջադեպին։
Նա հանդիմանանքի խոսքեր ուղղեց ԿԳՄՍ փոխնախարար Դանիել Դանիելյանին՝ երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրը մանուկների նկատմամբ դրսևորած վարքի համար․  համերգից առաջ  երեխաների համար նախատեսված բեմը ապամոնտաժել էին։
«Սրա՞նք են երեխա պաշտպանողը։ Սրանք երեխա զրկող են, երեխային խոցող են։ Մեր երեխաների համար սրանց գոյությունը ամենամեծ վտանգն ու աղետն է։
Դանիել Դանիելյան կոչվածին եմ ասում՝ ժամանակ ունես ներողություն խնդրելու արարքներիդ համար»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը՝ երեխաների համերգը «քաղաքական» կոչած փոխնախարարին, ով, հիշեցնենք, նաև հայհոյել էր Տավուշի թեմի ուրարակիր Թովմաս Առաքելյանին, հոգևորականի սքեմն էլ անվանել «դերյա»:

Даниел Даниелян, у тебя есть время извиниться за свои действия
Баграт Србазан коснулся неприятного инцидента с воспрепятствованием проведению сегодня в Гюмри концерта детского хора Тавушской епархии.
Он упрекнул заместителя министра ОНКС Даниела Даниеляна за его поведение по отношению к детям в Международный день защиты прав детей: Перед концертом они демонтировали сцену для детского концерта.
«Это защитники детей? Они лишают ребенка радости, причиняют ему вред. Их существование – самая большая опасность и катастрофа для наших детей.
Я обращаюсь к так называемому Даниелу Даниеляну, у тебя есть время извиниться за свои действия», - заявил Баграт Србазан, обращаясь к заместителю министра, назвавшего детский концерт "политическим", который, напомним, также обругал клирикка Тавушской епархии Товмаса Аракеляна и назвал одежду (рясу) священнослужителя «платьем».