Միակամ կանգնած ենք արդարացի բողոք արտահայտող քաղաքացիների կողքին․ Կոչ ենք անում մեր մարտական ընկերներին,  ազատամարտիկներին՝ միանալ պայքարին․ Ղարաբաղյան պատերազմի վետերանների միություն
01/06/2024 17:59
Միակամ կանգնած ենք արդարացի բողոք արտահայտող քաղաքացիների կողքին․ Կոչ ենք անում մեր մարտական ընկերներին, ազատամարտիկներին՝ միանալ պայքարին․ Ղարաբաղյան պատերազմի վետերանների միություն
Ղարաբաղյան պատերազմի վետերանների միության հայտարարությունը․
«Վերջին 6 տարիների ընթացքում Հայաստանում գրեթե միանձնյա իշխող-դիկտատոր կլանը  գրեթե լիովին մսխեց մեր Արցախյան Ազատագրական պայքարի հաղթական ոգին, իրենց իսկ ասած «դուխը»։ Այսօր Հայոց բանակն ու ժողովուրդը ստորացված ու բարոյալքված են։ Ստոկոլմյան սինդրոմով տառապող ՀՀ կապիուլյանտ կառավարությունն այսօր ցանկանում է վերջնականապես ընկճել հայի ոգին, ստորացնել, սարքել լլկված, հլու-հպատակ, թրքահպատակ, հանձնվող, պարտվող, հող տվող։ Կառավարության ձեռքի բութ գործիքը դարձած ոստիկանությունը ամեն կարելի ու անկարելի մեթոդներով ճնշում է իրենց արդար բողոքն արտահայտող քաղաքացիներին։
Ղարաբաղյան պատերազմի վետերանների միությունը միակամ կանգնած է իրենց արդարացի բողոքն արտահայտող բոլոր քաղաքացիների կողքին և իր զորակցությունն է հայտնում։
Ո՛չ ենք ասում ոստիկանապետությանը, ո՛չ թրքահպատակությանը, ո՛չ հողատվությանը։
Ղարաբաղյան պատերազմի վետերանների միությունը դիմում է իր բոլոր համակիրներին ու մարտական ընկեր ազատամարտիկներին՝ կոչ անելով  սոցցանցերով և լրատվամիջոցներով, սեփական հայտարարություններով ու գործով միանալու մեր պայքարին։

Союз ветеранов Карабахской войны: Мы единогласно поддерживаем граждан, выражающих справедливый протест: Мы призываем наших боевых товарищей, борцов за свободу, присоединиться к борьбе
Заявление Союза ветеранов Карабахской войны:
«За последние 6 лет почти единолично правящий в Армении диктаторский клан почти полностью растратил победный дух нашей Арцахской освободительной борьбы, как они сами говорят: «дух». Сегодня армянская армия и народ унижены и деморализованы. Сегодня капитулянтское правительство Армеении, страдающее стокгольмским синдромом, хочет окончательно подавить дух армян, унизить их, сделать их истерзанными, покорными, сдавшимися. Полиция, ставшая грубым инструментом власти, всеми возможными и невозможными методами притесняет граждан, выражающих свой справедливый протест.
Союз ветеранов Карабахской войны единодушно стоит рядом с гражданами, выражающими справедливый протест, и выражает им свою поддержку.
Мы говорим «нет» полицейскому государству, «нет» турецкому подчинению, «нет» сдаче земель.
Союз ветеранов Карабахской войны обращается ко всем своим сторонникам и собратьям-борцам за свободу, призывая их присоединиться к нашей борьбе через социальные сети и СМИ, собственными заявлениями и действиями.