Եթե գործակալ լինելու մասին զրպարտանքներն ԱԱԾ-ն հերքել է, ուրեմն թող այդ բոլոր զրպարտողներին պատասխանատվության ենթարկեն. Բագրատ Սրբազան
03/06/2024 15:37
ԱԱԾ-ն պաշտոնապես հերքել է Բագրատ Սրբազանի գործակալ լինելու մասին իշխանական շրջանակների կողմից շրջանառության մեջ դրված տեղեկատվությունը։
«Եթե իմ գործակալ լինելու մասին զրպարտանքներն ԱԱԾ-ն հերքել է, ուրեմն թող այդ բոլոր զրպարտողներին պատասխանատվության ենթարկեն»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սրբազանը։
Նա նշեց, թե յուրաքանչյուրն, ով ասել է, որ ինքը կամ շարժման անդամները գործակալ են, պետք է պատասխանատվություն կրեն։
«Շնորհակալություն ԱԱԾ-ին, որ անդրադարձել են, մեր գնահատանքը՝ պարոն Աբազյանին ու աշխատակազմին, կարող էին չպատասխանել, նորմալ չի՞ դա»,- ասաց Սրբազանը։

Баграт Србазан: Если Служба национальной безопасности опровергла клевету о том, что мы агенты, пусть все эти клеветники будут привлечены к ответственности
03/06/2024 16:28
СНБ официально опровергла распространенную в правительственных кругах информацию о том, что Баграт Србазан является агентом.
"Если СНБ опровергла клевету о том, что я агент, то пусть все эти клеветники будут привлечены к ответственности", - заявил Србазан в разговоре с журналистами.
Он отметил, что любой, кто говорил, что он или члены движения являются агентами, должен быть привлечен к ответственности.
«Спасибо СНБ за то, что затронули эту тему, наша признательность господину Абазяну и всем сотрудникам, ведь могли и не ответить, это же нормально?», - сказал Србазан.