Ցանկացած մարդ, ցանկացած հարթակում կարող է իր կարծիքն արտահայտել, այդ թվում  շարժման միջոցառումներին մասնակցել. նախարարը հերքում է՝ արցախցիներին չեն ճնշում
03/06/2024 14:46
Ցանկացած մարդ, ցանկացած հարթակում կարող է իր կարծիքն արտահայտել, այդ թվում շարժման միջոցառումներին մասնակցել. նախարարը հերքում է՝ արցախցիներին չեն ճնշում
ՀՀ-ն ժողովրդավարական երկիր է՝ ցանկացած մարդ, ցանկացած հարթակում, ցանկացած կերպ կարող է իր կարծիքն արտահայտել, այդ թվում՝ «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման միջոցառումներին մասնակցել. լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը՝ անդրադառնալով այն խոսակցություններին, թե շարժման հավաքներին մասնակցող արցախցիների նկատմամբ ճնշումներ կան, որ իրենց սոցիալական աջակցության գումարներից կզրկեն։
Նախարարը պնդեց, որ նման բան չկա։
«Եթե նման գեթ մեկ դեպք գտնեք, եթե մեկ կոմունիկացիա է եղել՝ կառավարության, նախարարության կամ պետական որևիցե կառույցի կողմից, կասեմ՝ քննարկման թեմա է։ Չկա նման բան, մենք մեր ծրագրերը շարունակում ենք իրականացնել։ Բոլորը ծրագրերից իրազեկված են, ինչ պետք է անեն, ինչպես դիմեն»,-ասաց նա։

Любой человек может выразить свое мнение на любой площадке, в том числе участвуя в мероприятиях движения – Министр отрицает: арцахцев не притесняют
03/06/2024 15:08
Республика Армения – демократическая страна, каждый может выразить свое мнение на любой платформе, любым способом, в том числе участвуя в мероприятиях движения «Тавуш во имя Родины». Об этом в беседе с журналистами заявил министр труда и социальных вопросов Армении Нарек Мкртчян, ссылаясь на слухи о том, что на арцахцев, участвующих в собраниях движения, оказывается давление, что они будут лишены денег социальной помощи.
Министр уверил, что такого нет.
"Если вы найдете хотя бы один такой случай, если была хоть одна подобная коммуникация со стороны правительства, министерства или какой-либо государственной структуры, я скажу, что это тема для обсуждения. Такого нет,мы продолжаем реализовывать наши программы. Все знают о программах, что нужно делать, как подать заявку", - сказал он.