Երևանում բռնցքամարտի միջազգային մրցաշար կանցկացվի
Բռնցքամարտի «Երևանի գավաթ 2024» միջազգային մրցաշարը տեղի կունենա հունիսի 10-16-ը։ Սա կլինի այս մրցաշարի առաջին խաղարկությունը, որը կազմակերպվում է Երևանում։
«Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան իր կազմակերպչական հմտություններն ապացուցել է Եվրոպայի երկու առաջնություններով (2022 և 2023 թվականներին), ինչպես նաև անցած նոյեմբերին աշխարհի պատանեկան առաջնությունով։ Նրանք այժմ պատրաստ են ընդունել  տղամարդկանց և կանանց միջազգային մրցաշարը և ևս մեկ անգամ ցույց տալ իրենց հյուրընկալությունը»,- նշված է Բռնցքամարտի եվրոպական կոնֆեդերիացիայի հաղորդագրությունում։
Yerevan cup-ը կանցկացվի «Միկա» մարզադահլիճում։ Պաշտոնական հրավերի համաձայն՝ տղամարդիկ կմասնակցեն 51 կգ, 57 կգ, 63,5 կգ, 71, կգ, 80 կգ, 92 կգ և +92 կգ քաշային կարգերում: Կանայք կպայքարեն 50 կգ, 54 կգ, 57 կգ, 60 կգ, 66 կգ և 75 կգ քաշային կարգերում։ Մասնակիցների ժամանումը, տեխնիկական խորհրդակցությունը և պաշտոնական վիճակահանությունը տեղի կունենան հունիսի 10-ին, իսկ մենամարտերը կմեկնարկեն հունիսի 11-ին։ Եզրափակիչ մենամարտերը՝ հունիսի 15-ին:

В Ереване пройдет международный турнир по боксу
С 10 по 16 июня в Ереване состоится Международный боксерский турнир Yerevan Cup 2024. Это будет первый розыгрыш данного турнира, организованного в столице Армении.
Армянская Федерация бокса уже доказала свои организационные навыки, проведя два чемпионата Европы: среди мужчин-элиты в 2022 году и среди юниоров и женщин в 2023 году, а также чемпионат мира среди юниоров в ноябре прошлого года. Теперь они готовы принять международный турнир среди мужчин и женщин-элиты и вновь показать свое гостеприимство.
Соревнования по боксу пройдет в Спортивном зале "Мика". Согласно официальному приглашению, мужчины будут соревноваться в весовых категориях: 51 кг, 57 кг, 63,5 кг, 71 кг, 80 кг, 92 кг и +92 кг. Женщины в категориях: 50 кг, 54 кг, 57 кг, 60 кг, 66 кг и 75 кг. Прибытие участников, техническое совещание и официальная жеребьевка состоятся 10 июня, а бои начнутся 11 июня, финальные поединки пройдут 15 июня.