ՄԻՊ-ը դիրքավորվել է որպես փաշինյանական քաղաքական թիմի ներկայացուցիչ․ Տիգրան Աբրահամյան
«ՄԻՊ-ի այսօրվա պահվածքը եկավ ամրապնդելու այն մոտեցումը, որ այդ կարևոր դիրքում մարդ է, ով բացառապես սպասարկում է իշխանության նախասիրությունները:
ՄԻՊ-ն ինքը դիրքավորվել է որպես փաշինյանական քաղաքական թիմի ներկայացուցիչ և նրա պահվածքն առանձնապես չի տարբերվում ՔՊ-ական դեմքերի վարքագծից:
Շատերի համար որևէ նոր կամ անսպասելի բան չի եղել, սակայն նման դեպքերում պետք է արձանագրումներ անել և շարժվել` նկատի ունենալով ամրագրված փաստերը»:
Հիշեցնենք՝ այսօր ՄԻՊ գրասենյակի դիմաց բողոքի ակցիա էր։ Քաղաքացիները դատապարտում էին մարդու իրավունքների պաշտպանին՝ ոստիկանական բռնություններին գնահատական չտալու համար, պհանջում էին համաչափ արձագանք Հայաստանում մարդու իրավունքների խախտման տարաբնույթ դեպքերին։

Тигран Абрамян: ЗПЧ позиционирует себя как представитель политической команды Пашиняна
Депутат НС Тигран Абрамян от фракции "Честь имею" написал: «Сегодняшнее поведение Защитника прав человека укрепило подход, согласно которому на этой важной должности находится человек, который служит исключительно предпочтениям власти.
Сама омбудсмен позиционировала себя как представитель политической команды Пашиняна и ее поведение мало чем отличается от поведения представителей ГД.
Для многих ничего нового или неожиданного не произошло, но в таких случаях надо констатировать факты и исходить из установленных фактов».
Напомним, сегодня перед офисом Защитника прав человека прошла акция протеста. Граждане осудили Защитника прав человека за то, что она не дала оценки полицейскому насилию, и потребовали соразмерного реагирования на различные случаи нарушений прав человека в Армении.