Աշխարհում շատ սիրելի պտուղ-բանջարեղեններ կան, որոնց մեջ դդումն ամենաառաջիններից չէ. Սրբազանը՝ Արայիկ Հարությունյանին (Տեսանյութ)
04/06/2024 14:16
Լրագրողները Բագրատ Սրբազանից հետաքրքրվեցին, թե ինչպես է արձագանքում վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի երեկվա հայտարարությանը, թե շարժումը կոնկրետ Մայր Աթոռն է ղեկավարում և անձամբ Կանթողիկոսը։
«Չգիտեմ՝ ոնց ասեմ, որ մեղմ լինի, աշխարհում շատ սիրելի պտուղ-բանջարեղեններ կան, որոնց մեջ դդումն ամենաառաջիններից չէ»,-ասաց Սրբազանը։
Դիտարկամնը, թե սա կընկալվի որպես վիրավորանք՝ Սրբազանը պարզաբանեց. «Ես այլ բան չեմ ասում, իմ ճաշակի մասին եմ ուղղակի խոսում, լավ մուրաբա է լինում, մեկ էլ ղափամա»։

В мире много любимых фруктов и овощей, среди которых тыква занимает не первое место: Архепископ Араику Арутюняну (Видео)
Журналисты поинтересовались у Баграта Србазана, как он реагирует на вчерашнее заявление руководителя аппарата премьер-министра Араика Арутюняна о том, что движение возглавляют Первопрестольный и сам Кантоликос.
"Не знаю, как это мягко сказать, в мире много любимых фруктов и овощей, среди которых тыква не на первом месте", - сказал Србазан.
Заметив, что это будет воспринято как оскорбление, Србазан пояснил. «Я ничего сверхъестественного не говорю, я просто говорю о своем вкусе, из нее получается хорошее варенье, еще и хапама».