Անպատժելիության այն մթնոլորտը, որն այսօր իշխանությունն է ստեղծել ու որպես զրահաբաճկոն հագցրել ոստիկանությանը, անհետևանք չի մնալու. Տիգրան Աբրահամյան
04/06/2024 11:33
Անպատժելիության այն մթնոլորտը, որն այսօր իշխանությունն է ստեղծել ու որպես զրահաբաճկոն հագցրել ոստիկանությանը, անհետևանք չի մնալու, այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Քննչականի դիմաց ոստիկանության որոշ ներկայացուցիչներ նեղսրտած բողոքում էին, թե ինչու է Սրբազանը կամ տեղում հավաքված անձինք անհարգալից, իրենց համար ոչ դուրեկան բառապաշարով խոսում ոստիկանության ու նրա գործողությունների մասին:
Պատկերացնո՞ւմ եք` դեռ իրենք են զարմացած:
Ոստիկանական գործողությունների ժամանակ շատերդ ամեն ինչ մի կողմ թողած` օրենք, բարոյականություն, քաղաքավարության տարրական նորմեր, ամենանենգ, ստոր ձևով մարդկանց բռնության էիք ենթարկում, հայհոյում, վիրավորում ու մտածում էիք` անցավ գնա՞ց:
Նման բաները տարիներով հետք ու նստվածք են թողնում ոչ միայն համակարգի, այլև հենց ձեր վրա»,- նշել է Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: Атмосфера безнаказанности, которую сегодня создала власть и надела на полицию как бронежилет, не останется без последствий
04/06/2024 11:50
Атмосфера безнаказанности, которую сегодня создала власть и надела на полицию как бронежилет, не останется без последствий. Об этом написал секретарь фракции НС "Честь имею" Тигран Абрамян.
«Перед Следственным комитетом некоторые представители полиции с возмущением жаловались на то, почему архепископ или собравшиеся на месте люди неуважительно отзываются о полиции и ее действиях, используя выражения, которые им не нравятся.
Представляете, они удивляются?
Во время полицейских операций многие из вас оставляли в стороне все: закон, мораль, элементарную вежливость, вы подвергали людей насилию, ругали, оскорбляли самым коварным, подлым образом и думали, что всё с рук сойдёт?
Такие вещи оставляют следы на долгие годы и оставляют осадок не только в системе, но и в вас", - отметил Абрамян.