«Այս պայքարը հասնելու է մեր ակնկալած Ավետյաց երկրի տեսիլքին»․ Հունիսի 9-ին, ժամը 18։30-ին մեծ հանրահավաք կլինի Հանրապետության հրապարակում
04/06/2024 20:19
Հունիսի 9-ին, ժամը 18։30-ին մեծ հանրահավաք կլինի Հանրապետության հրապարակում, Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը։
«Շատ կարևոր, հանգրվանային, հենման կետ հանդիսացող հանրահավաք է՝ նաև մեր ծրագրի ամբողջացմանը հասնելու համար»,- ասաց Սրբազանը՝ հավելելով՝ իրենք բաց են գործում, սակայն կան հարցեր, որոնց շուրջ այսօր մանրամասներ հայտնելը վաղաժամ է։
«Մենք ոչինչ չենք թաքցնում, հանգրվան առ հանգրվան, փոխադարձ վստահությամբ՝ առաջ ենք գնում։ Ինձ համար ամենակարևորը  փոխադարձ վստահությունն է։ Որոշ մարդիկ այժմվանից խոսում են կառավարության կազմի մասին։ Այդ հաճույքը չեն ունենա՝ իմանալու, դա մեծ թակարդ է, որ անուններ տրվեն կառավարության կազմի մասին, և հերթով սկսեն մարդկանց ոչնչացնելու գործողություններ։ Մենք դեռ հանգրվան ունենք հաղթահարելու՝ մինչև կառավարությունը։ Դա ժողովրդի պահանջն էր, որն արտահայտել են՝ ուզում են փոխարինել սա՝ սրանով։ Որևէ մեկը թող չսպասի, որ ինքն ինչ-որ բաներ է լսելու, որն իրեն չի վերաբերվում։ Իսկ բոլոր նրանք, ովքեր կուզենան այդ թակարդին մոտենալ, անհնար է, մի էլ փորձեք։ Հանգիստ, խաղաղ մասնակցեք գործընթացին, եթե մասնակից եք»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը՝ վստահեցնելով՝  «այս պայքարը հասնելու է մեր ակնկալած Ավետյաց երկրի տեսիլքին»։

«Эта борьба позволит достичь того видения Земли Обетованной, которую мы ожидаем»: 9 июня в 18:30 на площади Республики пройдет большой митинг
04/06/2024 21:17
9 июня в 18:30 на площади Республики состоится большой митинг, об этом сообщил архиепископ Баграт Галстанян во дворе церкви Святой Анны.
«Этот митинг – очень важная веха, точка опоры, как я уже сказал, для того, чтобы добиться завершения нашей программы", - сказал архепископ, добавив, что они работают открыто, но есть вопросы, о которых пока рано говорить подробно.
«Мы ничего не скрываем, шаг за шагом, при взаимном доверии, идем вперед. Для меня самое главное – взаимное доверие. Некоторые уже говорят о составе правительства. Они не будут иметь удовольствия знать, это большая ловушка называть имена о составе правительства и начинать действия по уничтожению людей одного за другим.
Нам еще предстоит преодолеть препятствие, вплоть до правительства. Это было требование народа, который выразил желание заменить его. Пусть никто не ожидает услышать то, что его не касается. А всем тем, кто хочет приблизиться к этому капкану, это невозможно, даже не пытайтесь. Принимайте участие в процессе спокойно, мирно, если вы его участник», - сказал архиепископ, заверив, что "эта борьба достигнет того видения Земли Обетованной, которую мы ожидаем".