Շատերն են ասում՝ բա դուք ասում էիք՝ 7-10 օրում կլինեն փոփոխություններ, այո, ասել եմ, բայց հասկացանք, որ  շատ ավելի մեծ խնդիրների առջև ենք. Սրբազան
05/06/2024 15:16
Շատերն են ասում՝ բա դուք ասում էիք՝ 7-10 օրում կլինեն փոփոխություններ, այո, ասել եմ, բայց հասկացանք, որ շատ ավելի մեծ խնդիրների առջև ենք. Սրբազան
Նախնական ծրագիր կար վաղը մեկնել նաև Սյունիք, բայց ուրբաթ օրվա հետ կապված կարևոր ծրագիր ունենք. ավտոերթով դեպի Վարդենիս մեկնելուց առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Բագրատ Սրբազանը: «Չենք կարողանա հասցնել մեկնել Սյունիք, վերադառնալ, պատրաստվել»,-ասաց նա:
Անդրադառնալով հունիսի 9-ին սպասվող հանրահավաքին՝ Սրբազանն ասաց, որ մուտք են գործել երրորդ փուլ, որը պետք է դառնա փոփոխությունների փուլը:
«Հիմա մուտք ենք գործել երրորդ փուլ, որը պետք է դառնա փոփոխությունների փուլը: Հիմա շատերն են ասում՝ բա դուք ասում էիք 7-10 օրում կլինեն փոփոխություններ: Այո ասել եմ, մեր մտածումները այդպես են եղել, բայց այդ 7-10 օրվա ժամանակի մեջ մենք հասկացանք, որ շատ ավելի մեծ խնդիրների առջև ենք, քան փորձելով միայն հեռացնել: Մենք ոչ մի բան չենք խաբել, չենք էլ խաբելու»,-ասաց Բագրատ Սրբազանը՝ նշելով, որ այս պայքարը միայն փողոց ելնելով և փողոցային շարժումներ անելով չէ:

Баграт Србазан:  Многие говорят, что вы сказали, что через 7-10 дней будут изменения, да, я это говорил, но мы поняли, что перед нами гораздо большие проблемы
05/06/2024 15:59
Баграт Србазан: Многие говорят, что вы сказали, что через 7-10 дней будут изменения, да, я это говорил, но мы поняли, что перед нами гораздо большие проблемы
Была предварительная программа завтра поехать в Сюник, но у нас намечена важная программа на пятницу. Об этом сообщил журналистам Баграт Србазан перед тем как отправится в Варденис. "Мы не успеем выехать в Сюник, вернуться, подготовиться", - сказал он.
Что касается митинга, который состоится 9 июня, Баграт Србазан сообщил, что они вступили в третий этап, который должен стать этапом перемен.
«Сейчас мы вступили в третий этап, который должен стать этапом перемен. Сейчас многие говорят, что вы сказали, что через 7-10 дней будут изменения. Да, сказал я, мы так думали, но за эти 7-10 дней мы поняли, что столкнулись с гораздо более серьезными проблемами, чем просто попытки его убрать. Мы не солгали и не будем обманывать", - сказал Баграт Србазан, отметив, что эта борьба заключается не только в выходе на улицы и совершении уличных движений.