Զարմանալի է, որ մարդիկ կարող են մտածել՝ բռնաճնշումներով ՀՀԿ-ին հնարավոր է վախեցնել.  ՀՀԿ ԵԿ ղեկավար (Տեսանյութ)
05/06/2024 11:30
Զարմանալի է, որ մարդիկ կարող են մտածել՝ բռնաճնշումներով ՀՀԿ-ին հնարավոր է վախեցնել. ՀՀԿ ԵԿ ղեկավար (Տեսանյութ)
Սա դասական բռնաճնշում է, որ իրականացնում է Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը, որպեսզի լռեցնի և վախի մթնոլորտ սերմանի մարդկանց մեջ. ՀՀԿ ԵԿ անդամ Ավետիսյան Ժորայի գործով դատական նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ ԵԿ ղեկավար Հենրիխ Դանիելյանը։
«Մենք առաջին իսկ օրվանից պայքարել ենք և պայքարելու ենք։ Ժորան մեր պայքարի ընկերն է, եղել է մեր պայքարի խրամատում, նա ոչ մի անօրինական բան չի արել։ Փաստենք, որ ոստիկանության կողմից է եղել ուժի կիրառում, ոստիկաններն են հրահրել քաշքշոցը»,-ասաց նա։
Դանիելյանը նշեց, որ իրենց որևէ բռնաճնշումներով հնարավոր չի վախեցնել։ «Զարմանալի է, որ մարդիկ կարող են մտածել,  որ մեր կուսակցության ներկայացուցիչներին հնարավոր է վախեցնել»,-ասաց նա։

Руководитель молодежной организации РПА: Удивительно, что люди могут думать, что РПА можно запугать репрессиями
05/06/2024 11:43
Это классические репрессии, проводимые властями Никола Пашиняна с целью заставить людей замолчать и внушить атмосферу страха. Об этом журналистам перед началом судебного заседания по делу члена молодежной организации РПА Жоры Аветисяна сообщил руководитель молодежной организации РПА Генрих Даниелян.
«Мы боролись с первого дня и будем бороться. Жора — друг нашей борьбы, он был в окопах нашей борьбы, ничего противозаконного не делал. Констатируем, что полиция применила силу, полицейские спровоцировали столкновение", - сказал он.
Даниелян отметил, что их невозможно запугать никакими репрессиями. "Удивительно, что люди могут думать, что можно запугать представителей нашей партии", - сказал он.