Ով, ով, բայց իրենք լեզուները պետք է պահեն ուրիշ տեղ, դուք թրքահպատակ ՀՀ-ի թշնամիներ եք. Շարմազանովը՝ Միրզոյանին (Տեսանյութ)
05/06/2024 12:08
Իրենք կողմոնորշվում են՝ ինչ են ուզում, օրինակ, իրենց 2021թ.-ի ծրագրում գրված էր՝ Արցախի անջատում՝ հանուն փրկության, գրված չի Նիկոլ Փաշինյանը, Արարատ Միրզոյանը և մյուս ՔՊ-ականները ճանաչեն Արցախն Ադրբեջանի կազմում. ի պատասխան հարցի, թե ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը նշել է, թե «ընդդիմությունը չի կողմնորոշվում՝ զոհվել ու տարածքներ ազատագրե՞լ, թե՞ ինչ»՝ ասաց ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Եթե Արցախն ըստ իրենց հայկական չէր, ինչո՞ւ 5000 երեխու վարի տվին։ Կամ՝ պատերազմի ժամանակ, Արցախի հայաթափման ժամանակ դիտորդի դեր ստանձնեցին, կամ՝ կողմնորոշվո՞ւմ են իրենք ՀԱՊԿ անդա՞մ են, Եվրասիակա՞ն են, թե՞ արդեն Եվրոպա, Թուրքիա են գնում։
Ցեղասպանության ճանաչման մասին են գրել, հիմա ուրացել են։ Իրենց ծրագրում գրվա՞ծ է եղել պատմական և իրական Հայաստանի մասին։ Իսկ իրենց ծրագրում գրվա՞ծ է, որ Հայ առաքելական եկեղեցու դեմ խուժան արշավ սկսեն։ Ով, ով, բայց իրենք լեզուները պետք է պահեն ուրիշ տեղ, ընդդիմությունը չի կողմնորոշվում....կողմնորոշվում է, որ դուք թրքահպատակ Հայաստանի թշնամիներ եք»,-ասաց Շարմազանովը։

Шармазанов: «Если Арцах по их мнению не был армянским, зачем они погубили 5000 парней?»
Определяются ли они, чего хотят? например, в их программе на 2021 год написано: отделение Арцаха ради спасения, не написано, что Никол Пашинян, Арарат Мирзоян и другие члены ГД признают Арцах частью Азербайджана. В ответ на вопрос "министр иностранных дел Арарат Мирзоян заявил, что "оппозиция еще не определилась, умирать и освобождать территории или что?", заявил пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
«Если Арцах по их мнению не был армянским, зачем они погубили 5000 парней? Или во время войны, во время депопуляции Арцаха, они взяли на себя роль наблюдателя, или определились ли они, являются членами ОДКБ, Евразии или уже перешли в сторону Европы, Турции?
Они писали о признании геноцида, но сейчас его отрицают. В их программе было ли написано об исторической и реальной Армении? И было ли написано в их программе начать кампанию против Армянской Апостольской Церкви? Кто-кто, но они должны держать свои языки в нужном месте, оппозиция не определяется... она уже определилась в том, что вы враги порабощенной Турцией Армении» , - сказал Шармазанов.