«Բավական է՝ քո աթոռը պահելու համար անընդհատ հանձնես, անընդհատ զիջես, անընդհատ կատարես թշնամու հրամանը»․ Բագրատ Սրբազանը՝ Փաշինյանին
07/06/2024 19:33
Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում պայքարին միացած քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ Բագրատ Սրբազանն անդրադարձավ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի կողմից հնչեցված հերթական պահանջներին ու դրանց ՀՀ գործող իշխանությունների տված արձագանքին, որոնք Սրբազանը որակեց անատամ, իսկ միգուցե նաև՝ ներքին կարգով Ադրբեջանի հետ համաձայնեցված։
Բագրատ Սրբազանը շեշտեց՝  այն, ինչ տեղի է ունենում Հայաստանում, ոչ թե բանակցություններով է, այլ Ադրբեջանի կողմից  եկած թելադրանքներով, պարտադրանքով ու հրամաններով։
«Բավական է՝ քո աթոռը պահելու պատճառով անընդհատ հանձնես, անընդհատ զիջես, անընդհատ գտնվես հրամանի ներքո, այն էլ՝ թշնամական կողմից հրամանի ներքո»,- դիմելով գործող իշխանության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանին՝ ասաց Բագրատ Սրբազանը։
Այս պայմաններում է՛լ ավելի հրատապ է դառնում թշնամու թելադրանքով գործողների հեռացումը, ընդգծեց նա։
«Ուրիշ ճանապարհ մենք չունենք, չեն թողել ոչ մի այլ ճանապարհ, և մենք դա անելու ենք»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը։

«Чтобы сохранить свое кресло, перестань постоянно сдавать, постоянно уступать, постоянно подчиняться приказам врага»: Баграт Србазан Пашиняну
07/06/2024 20:01
Во дворе церкви Св. Анны в ходе встречи с гражданами, присоединившимися к борьбе, архиепископ Баграт Галстанян коснулся очереднных требований, озвученных президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, и реакции на них властей Армении, которую архиепископ квалифицировал как возможно внутренне согласованную с Азербайджаном.
Баграт Србазан подчеркнул, что происходящее в Армении происходит не путем переговоров, а по указанию, принуждению и приказам Азербайджана.
"Чтобы сохранить свое кресло, перестань постоянно сдавать, постоянно уступать, постоянно подчиняться приказам врага",- сказал Баграт Србазан, обращаясь к действующему главе правительства Николу Пашиняну.
В этих условиях отстранение лиц, действующих по указке врага, становится еще более актуальным, подчеркнул он.