Մեկ ամիս է, ինչ Թուրքիայում և Ադրբեջանում հետևում են այստեղ տեղի ունեցող գործընթացներին, անհանգստացած են. Վարուժան Գեղամյան
09/06/2024 19:43
Մեկ ամիս է, ինչ Թուրքիայում և Ադրբեջանում ուշադիր հետևում են Հայաստանում տեղի ունեցող գործընթացներին։ Ձեր պայքարին հետևում են անհանգստացած, որ հանկարծ այստեղ մի փոփոխություն չլինի, այս մասին Հանրապետության հրապարակում մեկնարկած հանրահավաքին հայտարարեց թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը։
«Բացի այն, որ անհանգստանում են, այլև ձեր սկսած պայքարի պատճառով Թուրքիայում հրավիրում են անվտանգության խորհրդի նիստ, որովհետև Հայաստանում իշխանափոխությունը ձեռնտու չէ իրենց շահերին»,-ասաց Գեղամյանը՝ հավելելով, իրենք անհանգստանում են, որովհետև գիտեն՝ բոլորիս պայքարը բերելու է ոչ թե թուրքական, այլ՝ հայկական խաղաղություն։

Варужан Гегамян: Уже месяц как Турция и Азербайджан следят за происходящими здесь процессами, они обеспокоены
09/06/2024 22:36
Вот уже месяц Турция и Азербайджан внимательно следят за процессами, происходящими в Армении. За вашей борьбой они наблюдают с беспокойством, чтобы здесь не было никаких перемен, - об этом заявил тюрколог Варужан Гегамян на митинге, стартовавшем на площади Республики.
"Помимо того, что они обеспокоены, из-за начатой ​​вами борьбы они созывают заседание Совета безопасности в Турции, поскольку смена власти в Армении не выгодна их интересам", - сказал Гегамян, добавив, что они обеспокоены, потому что знают, что борьба принесет всем нам не турцкий, а армянский мир.