Չգիտեմ՝ Լուլուի ուղեղը պարգևավճա՞րն է մթագնել, թե՞ շանտաժով պահվող նյութերը. Աննա Մկրտչյան (Տեսանյութ)
10/06/2024 11:52
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Աննա Մկրտչյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ ՔՊ պատգամավոր Լուսինե Բադալյանի այն գրառմանը, թե ընդդիմությունը փողոց է փակել, բղավում է և քնած երեխաներին ու հիվանդ մարդկան խանգարում։
Մկրտչյանը նկատեց, որ հասարակությանը ոչինչ չի ասում այդ անուն ազգանունը և խոսքը «Լուլուի» մասին է։
«Խոսքը Լուլուի մասին է, որը 2020թ-ին, ըստ մամուլի, ընդամենը շանտաժով է, որ դուրս չի եկել ՔՊ-ական ուսապարկերի շարքից։ Հիմա այդ մարդու ողնաշարի մասին եզրակացություններ արեք, որ իրեն հնարավոր է լինում շանտաժի ենթարկել և դա էլ որոշում է նրա գաղափարն ու կարծիքը»,-ասաց նա։
Պատգամավորը հիշեցրեց՝ 2018-ին ամեն գործողություն ողջունվում էր Լուլուի և լուլուների կողմից, այդ թվում՝ անչափահաս երեխաների նկատմամբ հոգեբանական ճնշումներ, ՀՀԿ պատգամավորների վրա ուղղակի ճնշումներ։
«Հիմա, եթե ես տենց մի բան ասեմ՝ ՔՊ-ական ուսապարկերի վրա ճնշումը մեծացնելու, միանգամից ԱԱԾ-ն, ՔԿ-ն ու նիկոլական ստրուկ իրավապահները քրեական վարութով  ծանր հանցագործության մեջ մեզ կմեղադրեն։ Հիմա, եթե այդ մարդիկ հասել են այդ աթոռներին, չգիտեմ՝ Լուլուի ուղեղը պարգևավճա՞րն է մթագնել, թե՞ շանտաժով պահվող նյութերը․ կարծում եմ՝ ինքը կարող է պարզաբանումը տալ»,-ասաց նա։

Анна Мкртчян: Я не знаю, был ли мозг Лулу затуманен премией или материалами для шантажа (Видео)
Депутат фракции "Честь имею" Анна Мкртчян в беседе с журналистами сослалась на пост депутата ГД Лусине Бадалян о том, что оппозиция перекрыла улицу, кричала и тревожила спящих детей и больных людей.
Мкртчян заметила, что это имя и фамилия обществу ничего не говорят и речь идет о «Лулу».
"Речь идет о Лулу, которая в 2020 году, по данным прессы, не покинула ряды бэкпекеров ГД только благодаря шантажу. Теперь сами делайте выводы об этом человеке, что ее можно шантажировать, и от этого зависит ее мнение", - сказала она.
Депутат напомнила, что в 2018 году Лулу и такие как Лулу приветствовали любые действия, в том числе психологическое давление на несовершеннолетних детей, прямое давление на депутатов РПА.
«Теперь, если я скажу что-то подобное, что нужно усилить давление на бэкпекеров ГД, сотрудники СНБ, СК и николистские рабы-правоохранители сразу же обвинят нас в тяжком преступлении, возбудив уголовное дело. Теперь, если эти люди добрались до этих стульев, я не знаю, был ли мозг Лулу затуманен премией или материалами для шантажа; Думаю, она сможет дать разъяснения", - сказала она.