Անվստահություն հայտնելու գործընթացի առաջին քայլն է, կարևոր է բոլորի ներկայությունն անխտիր. Սրբազան (Տեսանյութ)
10/06/2024 11:21
Ժամը 16։00-ին ԱԺ խորհրդի նիստին ընդդիմության պահանջով վարչապետին անվստահություն հայտնելու գործընթացի առաջին քայլն է. լրագրողների հետ զրույցում ասաց Բագրատ Սրբազանը։
Նա նշեց, որ դեռևս վարչապետի թեկնածու առաջադրելու հարց չկա։ «Հաջորդական քայլերն ըստ այդմ կլինեն»,-ասաց նա։
Հարցին, թե իր առաջադրման համար երկքաղաքացիությունն արդյո՞ք խնդիր չ՝ Սրբազանը պատասխանեց. «Այստեղ ամբողջը հիմնված է ոչ թե օրենքի գերակայության, այլ իրավունքի գերակայության վրա։ Երկրորդ՝ դա էլ ինձ համար խնդիր չէ, կարևորն արդյունքի հասնելն է։ Ամեն ինչ անելու ենք՝ բոլոր ճանապարհներով արդյունքն արձանագրվի։ Իսկ դա մեկն է՝ այս մարդու հեռացումն է, այլ ճանապարհ չկա»։

Србазан: Это первый шаг в процессе выражения недоверия, важно, чтобы присутствовали все без исключения (Видео)
10/06/2024 11:55
Это первый шаг в процессе выражения недоверия премьер-министру на внеочередном заседании Национального собрания в 16:00 по требованию оппозиции. Об этом Баграт Србазан заявил в беседе с журналистами.
Он отметил, что вопрос о выдвижении кандидата на пост премьер-министра пока не стоит. "Дальнейшие шаги будут соответствующими", - сказал он.
На вопрос, является ли двойное гражданство проблемой для его выдвижения, архиепископ ответил: «Здесь все основано не на верховенстве закона, а на верховенстве права. Во-вторых, для меня это тоже не проблема, главное – добиться результата. Мы сделаем все, чтобы результат был зафиксирован. И это одно: отстранить этого человека, другого пути нет».