Հունիսի 11-ին գումարվող ԱԺ նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 31 հարց
Քննարկվել և հաստատվել են ԱԺ ութերորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և հունիսի 11-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Սահմանվել է հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը: Հունիսի 11-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 31 հարց:
ԱԺ խորհուրդը համաձայնություն չի տվել «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքով սահմանված ժամկետից շուտ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելու վերաբերյալ «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների միջնորդությամբ սահմանված ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն:

В проекте повестки дня созываемых 11 июня очередных заседаний – 31 вопрос
Обсуждены и утверждены проекты дополнений в повестку дня седьмой сессии НС восьмого созыва, а также повестки дня созываемых 11 июня очередных заседаний.
Определен порядок обсуждения повесточных вопросов очередных заседаний. В проект повестки дня созываемых 11 июня очередных заседаний включен 31 вопрос.
Совет НС не дал согласия на созыв внеочередного заседания парламента ранее срока, установленного конституционным законом "Регламент Национального Собрания", в срок, определенный при посредничестве фракций “Армения” и “Честь имею”.