Դուք «չընդդիմություն» եք, չ-երով ինչ կա՝ դուք եք. Արթուր Հովհաննիսյան. Տեսանյութ
Ընդդիմությունը, չիմանալով ինչ անի իր սեփական սնանկության և անկարողության հետ, ինչ-որ ֆեյք պրոցես է գեներացրել, ինչ-որ ուղերձի տեքստ է բերել, որի մեջ ներառել է այն ամենը, ինչ այս 6 տարի խոսում է, Աժ-ում հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը։
«Պատերի տակ խոսում էին, թե այս իշխանությանը մնացել է 1 ամիս։ Ասեմ՝ 6 տարի արդեն անցել է այդ ժամանակներից։ Դուք «չընդդիմություն» եք, չ-երով ինչ կա՝ դուք եք։ Դուք ժողովրդին խաբում եք՝ ասելով, որ վարչապետին հանում եք։ Սա ընդամենը ուղերձ է, որը կյանք չի ունենալու։ Ես անձամբ չեմ գալու այդ նիստին։ Դուք քաղաքականապես այդքան ունակ չեք, որ նման պրոցես գեներացնեք։ Ձեր նորելուկ, կիսագողական փիլոնով անձի բառապաշարով ասեմ, որ լավ հասկանանք՝ դուք էդքան չկաք»,-հայտարարեց նա։

Артур Ованнисян: Вы не «оппозиция», все, что есть с отрицательной частицей «не» – это вы (Видео)
Оппозиция, не зная, что делать с собственным банкротством и бессилием, сгенерировала какой-то фейковый процесс, принесла текст послания, в которое включила все, о чем говорила последние 6 лет. Об этом в Национальном Собрании заявил секретарь фракции "Гражданский договор" Артур Ованнисян.
«Под стенами говорили, что у этих властей остался 1 месяц. Надо сказать, что с тех пор прошло уже 6 лет. Вы не «оппозиция», все, что есть с отрицательной частицей «не» – это вы. Вы обманываете народ, говоря, что добиваетесь отстранения премьер-министра. Это просто послание, которое не воплотится в жизнь. Я лично не приеду на эту сессию. Вы недостаточно политически дееспособны, чтобы инициировать такой процесс. Скажу языком вашего новичка, полувора в фелоне, чтобы вы лучше понимали, вы просто ничего из себя не представляете", - заявил он.