Բագրատ Սրբազանն իրական առաջնորդ է, որ դասեր է տալիս նաև փողոցում մեծացած տղաներին. Ալիսա Գևորգյան (Տեսանյութ)
12/06/2024 14:12
Այն արդյունքին, որ մենք սպասում ենք, առանց ամուր նյարդերի, անսահման անձնազոհության, լուրջ ջանքերի չենք կարող հասնել, մատի մեկ շարժումով չի լինելու, յուրաքանչյուրի ներդրումը շատ կարևոր է։ Այն բոլոր մարդիկ, որ հավաքների ակտիվ մասնակիցներին հարցնում են՝ մի բան կլինի՞. չէ, առանց ձեզ ոչինչ չի լինի, առանց յուրաքանչյուրիս աշխատանքի ոչինչ չի լինի, «Հարցեր կան» հաղորդմանն ասել է 44-օրյա պատերազմում զոհված Դավիթ Գևորգյանի մայրը՝ Ալիսա Գևորգյանը։
«Ես ասում եմ՝ Աստված մեզ նորից ողորմություն արեց, պայքարելու հնարավորություն տվեց, որովհետև ընդամենը երկու-երեք ամիս առաջ դժվար էր պատկերացնել, որ  քաղաքական դաշտում կլինի որևէ մեկը, որին կհաջողվի մարդկանց նորից ոտքի հանել։ Բագրատ Սրբազանին հաջողվեց համախմբել ծայրահեղորեն տարբեր հայացքներ ունեցող մարդկանց մի գաղափարի շուրջ, Սրբազանին այս կարճ ժամանակում հաջողվել է ավելին, քան ընդդիմադիր ուժերին՝ այս վեց տարիների ընթացքում։ Մարդատյաց Փաշինյանի կողքին կա Բագրատ Սրբազան, որ իր ամբողջ կյանքը զոհասեղանին է դրել, մարդ, որ իր ամբողջ կյանքում սեր ու հարգանք է վայելել։ Բագրատ Սրբազանը իրական առաջնորդ է, որ դասեր է տալիս նաև փողոցում մեծացած տղաներին։ Շարժումը պիտի հաջողի, չհաջողելու տարբերակ ընդհանրապես չպետք է դիտարկվի, եթե չհաջողի, կնշանակի, որ մենք իբրև ազգ չպետք է լինենք ու պետք է մոռանանք հայկական պետության մասին»։

Алиса Геворкян: Баграт Србазан – настоящий лидер, который также преподает уроки уличным парням (Видео)
12/06/2024 14:29
Без крепких нервов, бесконечного самопожертвования и серьезных усилий нам не достичь того результата, которого мы ждем. Все те люди, которые спрашивают активных участников акций, произойдет ли что-нибудь? нет, без вас ничего не произойдет, ничего не произойдет без усилия каждого из нас, - сказала в программе "Есть вопросы" Алиса Геворкян, мать погибшего в 44-дневной войне Давида Геворкяна.
«Я говорю, Бог снова миловал нас, дал нам шанс бороться, потому что еще два-три месяца назад трудно было представить, что на политическом поле найдется кто-то, кто сумеет снова поднять людей на путь борьбы. Баграту Србазану удалось объединить вокруг одной идеи людей с крайне разными взглядами, Србазану удалось за этот короткий срок сделать больше, чем оппозиционным силам за эти шесть лет. Рядом с человеконенавистником Пашиняном есть Баграт Србазан, положивший на алтарь всю свою жизнь, человек, который всю свою жизнь пользовался любовью и уважением.
Баграт Србазан – настоящий лидер, который также преподает уроки уличным парням. Движение должно добиться успеха, вариант провала движения вообще не должен рассматриваться, если он потерпит неудачу, это будет означать, что мы не должны существовать как нация и мы должны забыть об армянском государстве».