«Հատուկ միջոցը կիրառվել է նաև այգում՝ այնտեղ գտնվող մարդկանց նկատմամբ․ Դա նշանակում է տեռոր»․ Բագրատ Սրբազանը հայտարարեց՝ պատասխանատվությունը ոստիկանապետինը և նրան հրահանգ տվողինն է
12/06/2024 22:03
Բագրատ Սրբազանը Բաղրամյաան պողոտայում հայտարարեց՝ խաղաղ հավաքի մասնակիցների նկատմամբ, ինչպես նաև ԱԺ հարևանությամբ գտնվող այգում եղած քաղաքացիների  նկատմամբ կիրառվել է ահաբեկչություն՝ ոստիկանության կողմից։ Լուսաձայնային նռնակներ են կիրառվել այգու տարածքում, ապա՝ Բաղրամյան պողոտայի մեջտեղի հատվածում։ Իրականացնողներն ու հրահանգ տվողները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն։
«Հատուկ միջոցը կիրառվել է ոչ թե մարտի բռնված, բախումների մեջ գտնվո մարդկանց նկատմամբ, այլ կիրառվել է այգում՝  այգում գտնվող մարդկանց նկատմամբ, հետո՝ մեջտեղի մասում (պողոտայի-խմբ․)  և այդպես շարունակ։ Դա նշանակում է տեռոր՝ ահաբեկչություն։ Դեմքերն են կան՝ ովքեր են նետողները։
Այս ամբողջը ոստիկանապետի և նրան հրահանգ տվողի պատասխանատվությունն է»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը՝ հավելելով՝  նրանց նկատմամբ  իրավական պատասխանատվությունն անխուսափելի է։

«Специальные меры были применены полицией и к находящимся в парке — это террор»: Баграт Србазан заявил, что ответственность несут начальник полиции и человек, дающий ему указания
12/06/2024 23:48
Баграт Србазан заявил на проспекте Баграмяна, что полиция осуществила террор против участников мирного собрания, а также против граждан, находящихся в парке возле Национального собрания. Светошумовые гранаты были применены полицией в районе парка, затем посреди проспекта Баграмяна. Исполнители и те, кто дают указания, должны быть привлечены к ответственности.
«Специальные меры были применены не к участникам драки, а были применены к людям в парке, затем к находящимся в средней части (проспекта - ред.) и так далее. Это означает террор, терроризм. Их лица видны, тех, кто бросал.
За все это несут ответственность начальник полиции и человек, дающий ему указания", - сказал Баграт Србазан, добавив, что юридическая ответственность по отношению к ним неизбежна.